ماهرخ

ماه چهر، ماهرو، زیبارو

جنسیت اسم ماهرخ

دختر

ماهرخ به انگلیسی

mah-rokh

تعداد ماهرخ ها در ایران

87,438

تلفظ ماهرخ به فارسی

ماهرُخ

ریشه اسم ماهرخ

فارسی

تلفظ ماهرخ به انگلیسی

/m.-rokh/

رنگ اسم ماهرخ

قرمز

ابجد اسم ماهرخ

846

ابجد وسیط اسم ماهرخ

18

ابجد صغیر اسم ماهرخ

18

درباره نام ماهرخ

ماهرخ یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ماهرخ دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ماهرخ که در انگلیسی به صورت mah-rokh نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 87,438 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ماهرخ

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم ماهرخ و معنی اسم ماهرخ

ریشه اسم ماهرخ

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماهرخ فارسی می باشد و تلفظ ماهرخ در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماهرُخ " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-rokh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماهرخ بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماهرخ در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماهرخ در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ماهرخ در فرهنگ فارسی عمید:
پنهانی، به‌آرامی، و خمیده.

معنی اسم ماهرخ در لغت نامه دهخدا:
(ص مرکب ) ماه روی، از اسمای محبوب است. ماه رخسار، کسی که رخسار وی مانند ماه، تابان و درخشان باشد، ماه چهره، ماه دیدار، ماهرو، زیباروی:

چو آن ماهرخ روی شاپور دید
بیامد بر او آفرین گسترید.

فردوسی


معنی اسم ماهرخ در فرهنگ فارسی:
ماهرو: خوشگل و زیبا مانندماه، ماه سیما وماهرخسار و ماه چهر هم میگویند.
ماه چهر. یا شکار ماهرخ. عده ای آهسته و مخفیانه خود را بشکار- که در حال خفتن است - میرسانند و آنرا صید میکنند این نوع شکار را دزد کشی هم مینامند .

معنی اسم ماهرخ در ثبت احوال

ماه چهر

حروف ابجد و طالع بینی نام ماهرخ

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماهرخ عدد " 846 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماهرخ گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماهرخ چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماهرخ

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماهرخ

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

کنایه از قدرت و خشم ایرانی، نام یکی از سرداران بزرگ ایرانی

خو گرفتن، انس يافتن، دمسازی

به رنگ مهتاب، تابان، زیبارو

توانا، نيرومند

امید، آرزو

آورنده آیین مزدکی در زمان پادشاهی قباد که به دستور انوشیروان او و پیروانش را کشتند

دختر هدایت شده، دختری که در راه راست است

ترکیب دو اسم محمد و سامان (ستوده و آرام)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید