ماندانا

عنبر سیاه، مادر کوروش پادشاه هخامنشی

جنسیت اسم ماندانا

دختر

ماندانا به انگلیسی

mandana

تعداد ماندانا ها در ایران

56,202

تلفظ ماندانا به فارسی

ماندانا

ریشه اسم ماندانا

فارسی

تلفظ ماندانا به انگلیسی

/māndānā/

رنگ اسم ماندانا

زرد

ابجد اسم ماندانا

147

ابجد وسیط اسم ماندانا

15

ابجد صغیر اسم ماندانا

21

درباره نام ماندانا

ماندانا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ماندانا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ماندانا که در انگلیسی به صورت mandana نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 56,202 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ماندانا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم ماندانا و معنی اسم ماندانا

ریشه اسم ماندانا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماندانا فارسی می باشد و تلفظ ماندانا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماندانا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /māndānā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماندانا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماندانا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماندانا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ماندانا در فرهنگ فارسی :
دختر آستیاگس آخرین پادشاه ماد زن آستیاگس آخرین پادشاه ماد زن کبوجیه اول و مادر کوروش بزرگ .

معنی اسم ماندانا در فرهنگ نام ها :
واژه‌ای عبری به معنای عنبر سیاه. دانایی که دیگران را به دانایی وامی دارد. ماندنی و نمیرا. دختر آژی دهاک و مادر کوروش کبیر.

معنی اسم ماندانا در ثبت احوال

۱- (در يوناني) mav avn ؛ ۲- (در پارسي باستان) mand به معني عنبر سياه؛ ۳- (اَعلام) [قرن ۶ پیش از میلاد] دختر آستياگس (= ایشتوویگو) آخرين پادشاه ماد، زن كمبوجيه‌ي اول و مادر كوروشِ كبير.

حروف ابجد و طالع بینی نام ماندانا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماندانا عدد " 147 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماندانا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم ماندانا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماندانا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماندانا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام یکی از شخصیت های زن در داستان «خسرو و شیرین» نظامی

مربوط به انس، انسان

پادشاهان، بزرگان، سروران

شب طولانی و بسیار تاریک

ترکیب دو اسم محمد و تیام (ستوده و عزیز)

مشتاق و آرزومند

کمترین، نازلترین، جزئی ترین

این‌ها، زیبایی، خوش اندامی، ظرافت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید