ماردین

نام منطقه‌ای کرد نشین در ترکیه

جنسیت اسم ماردین

پسر

ماردین به انگلیسی

mardin

تعداد ماردین ها در ایران

22,545

تلفظ ماردین به فارسی

ماردين

ریشه اسم ماردین

کردی

تلفظ ماردین به انگلیسی

/mārdin/

رنگ اسم ماردین

صورتی

ابجد اسم ماردین

305

ابجد وسیط اسم ماردین

29

ابجد صغیر اسم ماردین

17

درباره نام ماردین

ماردین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ماردین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ماردین، به خاطر ریشه کردی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 22,545 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ماردین

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم ماردین و معنی اسم ماردین

ریشه اسم ماردین

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماردین کردی می باشد و تلفظ ماردین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماردين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mārdin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماردین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماردین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماردین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ماردین در فرهنگ فارسی:
شهریست در ترکیه کردستان دیار بکر دامنه جنوبی کوه‌های قراجه داغ ۲۵٠٠٠ سکنه.
قلعه مشهوریست بر قله کوه جزیره مشرف بر دنیسر و دارا< /a>. خانه‌هایش پلکانی مانند هست که هر خانه مشرف بر خانه زیرین است.

معنی اسم ماردین در ثبت احوال

۱- نام يكي از شهرهاي كردستان تركيه است كه در دامنه‌ي جنوبي قراجه داغ واقع است؛ ۲- (اَعلام) جزيره مشرف بر دنيسرودارا.

حروف ابجد و طالع بینی نام ماردین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماردین عدد " 305 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماردین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماردین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماردین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماردین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شبيه به نيل، مثل نيل

به خاطر آورده شدن، مشهور، نامی، معروف، نامدار

حکیم و فیلسوف مشهور یونانی ملقب به معلم اول

جوان‌مرد خوب و نيك، مرد نیک‌نام

زمينی كه در آن لاله‌ی فراوان روييده باشد، (به مجاز) چهره‌ی سرخ و لطيف

بزرگ منشی، ارزشمندی

مرد پاک

نام نوعی مرغابی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید