ماجد

دارای مجد و بزرگی، بزرگوار، بخشنده

جنسیت اسم ماجد

پسر

ماجد به انگلیسی

majed

تعداد ماجد ها در ایران

22,392

تلفظ ماجد به فارسی

ماجد

ریشه اسم ماجد

عربی

تلفظ ماجد به انگلیسی

/mājed/

رنگ اسم ماجد

قرمز

ابجد اسم ماجد

48

ابجد وسیط اسم ماجد

12

ابجد صغیر اسم ماجد

12

درباره نام ماجد

ماجد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ماجد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ماجد، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 22,392 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ماجد

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم ماجد و معنی اسم ماجد

ریشه اسم ماجد

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماجد عربی می باشد و تلفظ ماجد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماجد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mājed/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماجد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماجد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماجد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ماجد در لغت‌نامه دهخدا:
بزرگوار و گرامی و بسیارمجد، بخشنده، کریم، معطاء، گشاده روی، نیکوخلق، نامی از نام‌های خدای تعالی.
معنی اسم ماجد در فرهنگ معین:
گرامی، بزرگوار. خوشخو، بخشنده.

معنی اسم ماجد در فرهنگ فارسی عمید:
بزرگوار، گرامی. خوش‌خو. بخشنده، جوان‌مرد.

معنی اسم ماجد در فرهنگ فارسی:
بزرگو ار، گرامی، خوش‌خو، بخشنده، جوان‌مرد.

معنی اسم ماجد در ثبت احوال

داراي مجد و بزرگي، بزرگوار.

حروف ابجد و طالع بینی نام ماجد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماجد عدد " 48 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماجد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماجد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماجد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماجد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

باغ انگور، سنجیده و با وقار

آرزومند، مشتاق، بخشاينده، بسيار مهربان، از نام‌های پروردگار

بنده ی خدای بخشنده

جهان، دنیا، کره ی زمین، کیهان

پاك و مقدس، عاقل و زیرک، از شخصیت‌های شاهنامه، نام پهلوان نامدار ایرانی، هفتمين پادشاه ماد

رزا، گل رز کوچک

ماه ایل، (به مجاز) زيباروی ايل

ارشک

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید