لیدیا

کشوری در آسیای صغیر، (مجازا) بانوی دارا و عشرت طلب

جنسیت اسم لیدیا

دختر

لیدیا به انگلیسی

lidiya

تعداد لیدیا ها در ایران

976

تلفظ لیدیا به فارسی

لیدیا

ریشه اسم لیدیا

فارسی , فرانسوی

تلفظ لیدیا به انگلیسی

/lidiyā/

رنگ اسم لیدیا

آبی

ابجد اسم لیدیا

55

ابجد وسیط اسم لیدیا

31

ابجد صغیر اسم لیدیا

10

درباره نام لیدیا

لیدیا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم لیدیا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم لیدیا که در انگلیسی به صورت lidiya نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , فرانسوی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 976 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم لیدیا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم لیدیا و معنی اسم لیدیا

ریشه اسم لیدیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم لیدیا فارسی , فرانسوی می باشد و تلفظ لیدیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " لیدیا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /lidiyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم لیدیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم لیدیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم لیدیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

لیدی + ا
لیدی: در بریتانیا عنوان رسمی دختر ارل، مارکی یا دوک و نیز همسر کسانی که رتبه‌ی آن‌ها بالاتر از بارونت یا شهسوار باشد، پیش از نام خانوادگی می‌آید و جنبه افتخاری دارد.

معنی اسم لیدیا در لغت‌نامه دهخدا:
کشوری در آسیای صغیر. ایالتی از ایران قدیم.

معنی اسم لیدیا در فرهنگ فارسی:
سرزمینی باستانی است در آسیای صغیرکنار دریای اژه بین می زی و کاری و کرزوس، آخرین پادشاه آنجا از کوروش کبیر پادشاه ایران شکست خورد، کشوری در آسیای صغیر، ایالتی از ایران قدیم.

معنی اسم لیدیا در ثبت احوال

(فرانسوی) (= لیدی، لیدیه، لودیه) دولت پیشین در غرب آسیای صغیر، که به وسیله ی مهاجران یونانی پدید آمده بود، در سده ی ۷-۶ پیش از میلاد رونق داشت و پایتختش سارد (ساردیس) بود.
این دولت به وسیله‌ی کورش منقرض شد و جزء ایالتی از ایالت های ایران باستان درآمد.

حروف ابجد و طالع بینی نام لیدیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم لیدیا عدد " 55 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسامی‌شان با حرف “ل” آغاز می‌شود، ظاهر زیبایی دارند و از رفتار خوبی برخوردارند. آن‌ها به خانواده‌شان بسیار وابسته‌اند و در برخی موارد مغرور و خودستایی می‌کنند، همچنین ارزش پول‌های خود را نمی‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم لیدیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم لیدیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم لیدیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم لیدیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

چهره، صورت، نشان، ظاهر شخص

شیشه تصویرنما، آیینه

دختر پاک، بانویی که مثل آب زلال است

بانوي صبور و شكيبا

دارای برتری، مسلط، عالی، برگزیده

ترکیب دو اسم امیر و سجاد (فرمانروا و بسیار سجده کننده)

مسرور، شاد

ترکیب دو اسم امین و رضا (امانت‌دار و خشنود)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید