لمیعه

درخشان و روشن

جنسیت اسم لمیعه

دختر

لمیعه به انگلیسی

lamie

تعداد لمیعه ها در ایران

1,274

تلفظ لمیعه به فارسی

لَمیعه

ریشه اسم لمیعه

عربی

تلفظ لمیعه به انگلیسی

/lami‛e/

رنگ اسم لمیعه

بنفش

ابجد اسم لمیعه

155

ابجد وسیط اسم لمیعه

35

ابجد صغیر اسم لمیعه

20

درباره نام لمیعه

لمیعه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم لمیعه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم لمیعه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,274 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم لمیعه

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم لمیعه و معنی اسم لمیعه

ریشه اسم لمیعه

همانطور که گفتیم ریشه اسم لمیعه عربی می باشد و تلفظ لمیعه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " لَمیعه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /lami‛e/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم لمیعه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم لمیعه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم لمیعه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

درخشان و روشن و تابان

معنی اسم لمیعه در ثبت احوال

درخشان و روشن.

حروف ابجد و طالع بینی نام لمیعه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم لمیعه عدد " 155 " و ابجد وسیط " 35 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسامی‌شان با حرف “ل” آغاز می‌شود، ظاهر زیبایی دارند و از رفتار خوبی برخوردارند. آن‌ها به خانواده‌شان بسیار وابسته‌اند و در برخی موارد مغرور و خودستایی می‌کنند، همچنین ارزش پول‌های خود را نمی‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم لمیعه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم لمیعه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم لمیعه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم لمیعه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام پرنده، سهره

گل ریزنده، افشاننده گل، گل پاشیدن

ترکیب دو اسم امیر و خسرو (فرمانروا و پادشاه)

خواندن و زمزمه كردن شعر، آواز، نغمه و سرود به حالت موسيقايي

ترکیب دو اسم محمد و شهاب (ستوده و پاره ای از آتش)

استوار و پابرجا، از دلاوران ایرانی نام برادر مازیار فرمانروای طبرستان

انگبین، (به مجاز) بسيار شيرين و خوش مزه، بسيار دوست داشتنی

آراستگی، مهربانی، خوش‌رویی، پاک، بی‌گناه، آناهیتا، از بین برنده ناپاکی و پلیدی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید