لبابه

برگزیده، انتخاب شده

جنسیت اسم لبابه

دختر

لبابه به انگلیسی

lobabe

تعداد لبابه ها در ایران

492

تلفظ لبابه به فارسی

لُبابه

ریشه اسم لبابه

عربی

تلفظ لبابه به انگلیسی

/lobābe/

رنگ اسم لبابه

بنفش

ابجد اسم لبابه

40

ابجد وسیط اسم لبابه

16

ابجد صغیر اسم لبابه

13

درباره نام لبابه

لبابه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم لبابه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم لبابه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 492 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم لبابه

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم لبابه و معنی اسم لبابه

ریشه اسم لبابه

همانطور که گفتیم ریشه اسم لبابه عربی می باشد و تلفظ لبابه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " لُبابه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /lobābe/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم لبابه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم لبابه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم لبابه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

خردمندی و دانایی و خالص و برگزیده، نام دختر موسی ابن جعفر(ع)، نام دختر علی ابن ابی طالب(ع)

معنی اسم لبابه در ثبت احوال

۱- (در قديم) خالص و برگزيده از هر چيز؛ ۲- (اَعلام) ۱) نام دختر موسي ابن جعفر(ع)؛ ۲) نام دختر علي ابن ابي طالب(ع).

حروف ابجد و طالع بینی نام لبابه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم لبابه عدد " 40 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسامی‌شان با حرف “ل” آغاز می‌شود، ظاهر زیبایی دارند و از رفتار خوبی برخوردارند. آن‌ها به خانواده‌شان بسیار وابسته‌اند و در برخی موارد مغرور و خودستایی می‌کنند، همچنین ارزش پول‌های خود را نمی‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم لبابه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم لبابه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم لبابه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم لبابه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارنده هرچیز ارزشمند

کنایه از قدرت و خشم ایرانی، نام یکی از سرداران بزرگ ایرانی

اندیشمند، نام بنیان‌گذار آیین مانوی

بهترین زنان، لقب حضرت فاطمه (ع)

از صفات خداوند، نام يكی از صورت‌های فلكی، دارای سلطه و قدرت

مانند خورشید، (به مجاز) زيبا رو

سرآمد و بزرگ ایل و خاندان

نرگس، نام نوعی گل خوش‌بو، نام مادر امام زمان (عج)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید