قمر

ماه، (مجاز) زن زیبا، نام پنجاه و چهارمین سوره قرآن مجید

جنسیت اسم قمر

دختر

قمر به انگلیسی

ghamar

تعداد قمر ها در ایران

167,925

تلفظ قمر به فارسی

قَمَر

ریشه اسم قمر

عربی

تلفظ قمر به انگلیسی

/qamar/

رنگ اسم قمر

زرد

ابجد اسم قمر

340

ابجد وسیط اسم قمر

16

ابجد صغیر اسم قمر

7

درباره نام قمر

قمر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم قمر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم قمر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 167,925 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم قمر

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم قمر و معنی اسم قمر

ریشه اسم قمر

همانطور که گفتیم ریشه اسم قمر عربی می باشد و تلفظ قمر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " قَمَر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /qamar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم قمر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم قمر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم قمر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم قمر در فرهنگ فارسی عمید:
(نجوم) اجرام سماوی که بر گرد سیارات می گردند، ماه. پنجاه وچهارمین سورۀ قرآن کریم، مکی، دارای ۵۵ آیه. [قدیمی، مجاز] زن زیبا.

معنی اسم قمر در فرهنگ معین:
ماه. جمع : اقمار.

معنی اسم قمر در فرهنگ فارسی:
ماه، کره ماه، هر جسم طبیعی که به دور سیاره یا سیارکی در گردش باشد.

معنی اسم قمر در لغت‌نامه دهخدا:
سوره‌ی پنجاه وچهارمین از قرآن، مکی است وپنجاه و پنج آیت است، پس از نجم و پیش از الرحمن. محترق شدن کتان از ماه. خیره شدن چشم از دیدن برف. شدت یافتن سفیدی چیزی. بیخواب شدن در شب ماه. سیراب شدن شتران. بسیار شدن گیاه و آب. ماه از شب سوم تا آخر ماه و آن را قمر نامند برای سفیدی آن. ماهتاب. جمع : اقمار. قمر هر سیاره‌ی خرد که به گرد سیاره‌ی دیگر که مجذوب آفتابی است گردد. در اصطلاح کیمیاگران کنایه از سیم است. نقره. پرده‌ی قمر آهنگی است در موسیقی.

معنی اسم قمر در ثبت احوال

۱- (در نجوم) ماه؛ ۲- جِرم آسماني كه دور سياره‌اي بچرخد؛ ۳- (اَعلام) سوره‌ي پنجاه و چهارم از قرآن كريم داراي پنجاه و پنج آيه؛ ۴- (در قديم) (به مجاز) زن زيباروي.

حروف ابجد و طالع بینی نام قمر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم قمر عدد " 340 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 7 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
اشخاصی که اسمشان با حرف “ق” آغاز می‌شود، برای رسیدن به اهدافشان تلاش می‌کنند و با استفاده از ذکاوت و تفکر برای دستیابی به موفقیت قدم می‌گذارند. این افراد ظاهری زیبا دارند و از نظر اخلاقی و رفتاری نیز خوب عمل می‌کنند، اما گاهی با دیگران در تعارض قرار می‌گیرند. آن‌ها در مصرف پول خود اغلب بیشه‌روی می‌کنند و از لحاظ سرگرمی نیز خوش‌گذران هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم قمر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم قمر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم قمر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم قمر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و انور (ستوده و روشن تر)

منسوب به شادی، جشن، خوشحالی، سرور

زنی كه چشمانی درشت و زيبا داشته باشد

متمدن، شهرنشین

ترکیب دو اسم غلام و رضا (فرمان‌بردار و خشنود)

بندگان، عبادت کنندگان

سعادتمند، خوشبخت

ترکیب دو اسم مهر و جهان (محبت و عالم)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید