فضه

نقره، سیم، نام خادم حضرت فاطمه(س)

جنسیت اسم فضه

دختر

فضه به انگلیسی

fezzeh

تعداد فضه ها در ایران

153,999

تلفظ فضه به فارسی

فِضه

ریشه اسم فضه

عربی

تلفظ فضه به انگلیسی

/fezze/

رنگ اسم فضه

صورتی

ابجد اسم فضه

885

ابجد وسیط اسم فضه

21

ابجد صغیر اسم فضه

21

درباره نام فضه

فضه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فضه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فضه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 153,999 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فضه

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم فضه و معنی اسم فضه

ریشه اسم فضه

همانطور که گفتیم ریشه اسم فضه عربی می باشد و تلفظ فضه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فِضه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fezze/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فضه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فضه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فضه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فضه در فرهنگ فارسی عمید:
سیم، نقره.

معنی اسم فضه در فرهنگ معین:
نقره، سیم.

معنی اسم فضه در فرهنگ فارسی:
نقره، سیم. زمین سنگلاخ سوخته بلند.

معنی اسم فضه در لغت‌نامه دهخدا:
سیم. جمع فضض. عنصر معروف سپیدی است که نزدیکترین فلزات به طلاست و از آن انواع سکه و زیورها و ظروف سازند. رجوع به نقره شود. زمین سنگلاخ سوخته ٔ بلند. حقوقی بود که در زمان صفویه در بنادر خلیج فارس از کشتیها گرفته می شد. در افسانه ها، نام خادمه ٔ حضرت فاطمه (س) دختر پیامبر اسلام (ص) است .

معنی اسم فضه در ثبت احوال

۱- (در قديم) به معناي نقره و سيم؛ ۲- (اَعلام) نام خادم حضرت فاطمه(س).

حروف ابجد و طالع بینی نام فضه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فضه عدد " 885 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فضه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فضه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فضه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فضه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

درخشان، نورانی، باهوش، سفید

گردن نهادن، تسلیم شدن، فرمان بردن

ترکیب دو اسم امیر و جعفر (فرمانروا و رود)

برگ گل

بمان برایم، نام شخصیتی در شعر نیما یوشیج

نشانه، معجزه، دلیل

جنگجوي شجاع و زورمند

مردانه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید