فضل الله

بخشش خدا ، لطف و توجه خداوند

جنسیت اسم فضل الله

پسر

فضل الله به انگلیسی

fazlollah

تعداد فضل الله ها در ایران

64,102

تلفظ فضل الله به فارسی

فضل‌الله

ریشه اسم فضل الله

عربی

تلفظ فضل الله به انگلیسی

/fazlollāh/

رنگ اسم فضل الله

طلایی

ابجد اسم فضل الله

976

ابجد وسیط اسم فضل الله

40

ابجد صغیر اسم فضل الله

31

درباره نام فضل الله

فضل الله یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فضل الله پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فضل الله که در انگلیسی به صورت fazlollah نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 64,102 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فضل الله

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم فضل الله و معنی اسم فضل الله

ریشه اسم فضل الله

همانطور که گفتیم ریشه اسم فضل الله عربی می باشد و تلفظ فضل الله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فضل‌الله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fazlollāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فضل الله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فضل الله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فضل الله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فضل در فرهنگ واژگان قرآن :
زیادی و فزونی در کارهای ستوده - بخششی که به دلیل استحقاق فرد مورد بخشش قرار گرفته ، صورت نمی گیرد بلکه از زیادی کرم شخص بخشنده است (کلمه فضل مانند کلمه فضول به معنای زیادی است ، با این تفاوت که فضل به طوریکه گفته اند زیادی در مکارم و کارهای ستوده است ، و فضول ، به معنای زیادی در نا ستوده است." ذی فضل" به معنای کسی است که صفات پسندیده و اعمال شایسته اش از دیگران افزون تر است )

معنی اسم فضل الله در فرهنگ نام ها :
بخشش خدا ؛ نام چند تن از مشاهیر در تاریخ .

معنی اسم فضل الله در ثبت احوال

1- بخشش خدا؛ 2- (اَعلام) 1) بنیانگذار آیین حروفیه؛ 2) فضل‌الله سربداری: امیر .
سربداران برای هفت ماه.

حروف ابجد و طالع بینی نام فضل الله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فضل الله عدد " 976 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فضل الله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فضل الله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فضل الله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فضل الله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و هوشنگ (فرمانروا و خردمند)

منسوب به شادی، جشن، خوشحالی، سرور

توانایی، توان، سلطه و نفوذ

قسم، اقرار، اعتراف

(به مجاز)برتری یافته از سوی خدا، دارای باطن و روح خدايی

مهربان، بسیار بخشنده، نام یکی از سوره‌های قرآن مجید، از نام‌های پروردگار

فرشیدورد، شكوه و روشنايی، شكوه خورشيد، شكوه درخشان

سوار دلاور، چالاک و ماهر در اسب سواری

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید