فریان

آزاده، آزادگی

جنسیت اسم فریان

پسر

فریان به انگلیسی

faryan

تعداد فریان ها در ایران

1,377

تلفظ فریان به فارسی

فَريان

ریشه اسم فریان

فارسی

تلفظ فریان به انگلیسی

/faryān/

رنگ اسم فریان

نیلی

ابجد اسم فریان

341

ابجد وسیط اسم فریان

29

ابجد صغیر اسم فریان

17

درباره نام فریان

فریان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فریان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فریان، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,377 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فریان

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم فریان و معنی اسم فریان

ریشه اسم فریان

همانطور که گفتیم ریشه اسم فریان فارسی می باشد و تلفظ فریان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فَريان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /faryān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فریان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فریان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فریان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آزاده، آزادگی، نام یکی از پادشاهان شاهنامه


معنی اسم فریان در ثبت احوال

(اَعلام) يكي از بزرگان توراني است كه به زرتشت و آيين وي گرويده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام فریان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فریان عدد " 341 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فریان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فریان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فریان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فریان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دهش، (در اعلام) فرشته ای است در ایران باستان

به معنی یاوری کننده مرد، نام شاه مقدونی که ایران را تسخیر کرد.

راهنمایی کردن به مسیر درست، ارشاد

دانا و عاقل

ترکیب دو اسم محمد و برهان (ستوده و حجت)

مشتاق و آرزومند

برتر، برجسته، عالی، خوب، برگزیده

ماما، دایه، سرافرازی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید