فرناز

دارای ناز، زیبا و شکوهمند

جنسیت اسم فرناز

دختر

فرناز به انگلیسی

far naz

تعداد فرناز ها در ایران

104,490

تلفظ فرناز به فارسی

فَرناز

ریشه اسم فرناز

فارسی

تلفظ فرناز به انگلیسی

/far nāz/

رنگ اسم فرناز

نارنجی

ابجد اسم فرناز

338

ابجد وسیط اسم فرناز

26

ابجد صغیر اسم فرناز

23

درباره نام فرناز

فرناز یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فرناز را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فرناز، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 104,490 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فرناز

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم فرناز و معنی اسم فرناز

ریشه اسم فرناز

همانطور که گفتیم ریشه اسم فرناز فارسی می باشد و تلفظ فرناز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فَرناز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /far nāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فرناز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فرناز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فرناز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فرناز در ویکی پدیا :
فَرناز یکی از نام‌های ایرانی برای دختران است. فرناز واژه‌ای فارسی است. این نام از دو بخش فر و ناز تشکیل شده است. فر مفهومی کهن و به معنای آن «پشتیبانی ایزدی» است. در ایران باستان می‌پنداشتند که خدا به برخی کسان نیرو و صفاتی ویژه عطا می‌کند که باعث پیروزی و بهروزی همیشگی ایشان می‌شود. البته اگر آن شخص (که معمولاً از پادشاهان ایر ان بود)، کردارهای ناشایستی انجام می‌داد و از خط الهی خارج می‌شد، فر خود را نیز از دست می‌داد. از آنجا که واژه فر در فارسی خیلی مواقع در عبارت «فر و شکوه» بکار رفته، امروزه بسیاری فر را در همان معن ی شکوه می‌گیرند. بخش دوم این نام، یعنی ناز، به معنی رفتاری دلربا و عشوه‌گرانه است. در کل معنی فرناز را به تعبیر امروزی می‌توان به «کسی که دارای نازی باشکوه است» معنی کرد.

معنی اسم فرناز در واژه نامه آزاد :
شکوه ناز ، دارای ناز زیبا ، فراوانی نازمعنی اسم فرناز در ثبت احوال

[فر = شكوه و جلال كه در بيننده شگفتي و تحسين پديد آورد، زيبايي و برازندگي + ناز = حالت يا رفتاري خوشايند و جذاب همراه با خودنمايي و اِكراه ظاهري، معمولاً براي جلب توجه ديگري، كرشمه و غمزه] 1-روي هم به معناي حالت و رفت ار توأم با ناز و كرشمه و غمزه كه موجب شكوه و جلال است و در بيننده شگفتي و تحسين پديد مي‌آورَد؛ 2- ناز و غمزه‌ي زيبا و برازنده.

حروف ابجد و طالع بینی نام فرناز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فرناز عدد " 338 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فرناز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم فرناز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فرناز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فرناز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شادی بخش، مفرح

باحیا و محجوب

برآور، بپذیر، اجابت کن، از نام‌های خداوند

عاشق و بی قرار، رئيس، حاكم

نيك انديش، راست گفتار، راست کردار، ماه يازدهم از سال شمسي، (در جغرافیا) توده عظیمی از برف و یخ، (در شاهنامه) پسر اسفنديار

فاطیما شکل لاتین اسم فاطمه است

ترکیب دو اسم امیر و صدرا (پادشاه و ارج دهنده)

طلا، زیبا و قشنگ، زیبای آب‌ها

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید