فرشته

فرستاده، نام موجودات عالم ملکوت، شخص داراي اخلاق يا رفتار بسيار نيك و پسنديده، زن مهربان و زيبا

جنسیت اسم فرشته

دختر

فرشته به انگلیسی

fereshte

تعداد فرشته ها در ایران

641,211

تلفظ فرشته به فارسی

فرشته

ریشه اسم فرشته

فارسی

تلفظ فرشته به انگلیسی

/ferešte/

رنگ اسم فرشته

صورتی

ابجد اسم فرشته

985

ابجد وسیط اسم فرشته

25

ابجد صغیر اسم فرشته

22

درباره نام فرشته

فرشته یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فرشته دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فرشته که در انگلیسی به صورت fereshte نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 641,211 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فرشته

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم فرشته و معنی اسم فرشته

ریشه اسم فرشته

همانطور که گفتیم ریشه اسم فرشته فارسی می باشد و تلفظ فرشته در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فرشته " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ferešte/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فرشته بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فرشته در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فرشته در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فرشته در فرهنگ فارسی :
موجود آسمانی که دارای سیرت نیکو و صورت بسیار زیبا است و به چشم دیده نمی‌شود، به عربی ملک می‌گویند، (اسم) هر یک از موجودات روحانی و آسمانی که به تسبیح خدا و اجرای اوامر او مشغولند و به چشم سر آن‌ها را نتوان دید. جمع: فرشتگان.

معنی اسم فرشته در فرهنگ معین :
مَلَک، از موجودات روحانی و ملکوتی که به ستایش خداوند مشغولند و با چشم دیده نمی‌شوند.

معنی اسم فرشته در فرهنگ فارسی عمید :
موجودی آسمانی و غیر قابل رؤیت که مٲمور اجرای اوامر الهی است و مرتکب گناه نمی ‌شود، مَلَک. [مجاز] فرد دارای سیرت نیک و پسندیده. [مجاز] زن زیبا و مهربان.

معنی اسم فرشته در دانشنامه اسلامی :
فرشته یا مَلَک (جمع آن ملائکه) موجوداتی نامرئی و فراطبیعی، که مأمور اجرای اوامر خدا در دنیا و آخرتند. فرشتگان دسته‌ها و وظایف مختلفی دارند مانند: نوشتن نامه اعمال، آوردن وحی بر اولیاء، حفاظت از انسان‌ها و یاری مؤمنان، رساندن روزی مادی و معنوی، گرفتن جان‌ها، دعا و استغفار کردن برای مؤمنان، هدایت قلب‌ها، مأموران عذاب. گروهی از فرشتگان نیز فارغ از امور دنیا به عبادت خدا و رکوع و سجود مشغولند. هر یک از ملائکه وظیفه و مقامی معلوم دارند و در انجام وظیفه خود کوتاهی نکرده و از هر گناه و نافرمانی پاک و مبرّا هستند. آن‌ها می‌توا نند به برخی صورت‌ها درآیند. از این موجودات ۸۸ بار در قرآن یاد شده و باور به وجود آن‌ها بخشی از ایمان مسلمانان است. مهمترین فرشتگان، جبرائیل، میکائیل، اسرافیل و عزرائیل هستند. به هنگام نفخ صور، ملائکه نیز خواهند مُرد و در قیامت مجددا زنده می‌شوند.

معنی اسم فرشته در ثبت احوال

۱- (در اديان) موجودي آسماني، عاقل، برتر از انسان و غير قابل رؤيت كه مأمور اجراي اوامر خداوند است و مرتكب گناه نمي‌شود، مَلَك؛ ۲- (به مجاز) شخص داراي اخلاق يا رفتار بسيار نيك و پسنديده؛ ۳- (به مجاز) دختر يا زن مهربان و زيبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام فرشته

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فرشته عدد " 985 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فرشته گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم فرشته چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فرشته

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فرشته

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

یاری دهنده، دوست، پشتیبان، حامی

ترکیب دو اسم علی و نقی (بلندمرتبه و پاکیزه)

فرمانده یک گروه نظامی، پیشوا، رهبر

نیرومند، پرزور، از نامهای خداوند

رخسار، رخ، چهره، صورت

شادماني و سرور جاويد

آسمان غره، تندر، سوره سیزدهم قرآن کریم

قید و بند، سیاه، تیره گون، آثار نو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران