فرخنده

مبارک، خجسته، همایون

جنسیت اسم فرخنده

دختر

فرخنده به انگلیسی

farkhondeh

تعداد فرخنده ها در ایران

198,309

تلفظ فرخنده به فارسی

فَرخُنده

ریشه اسم فرخنده

فارسی

تلفظ فرخنده به انگلیسی

/farkhonde/

رنگ اسم فرخنده

نارنجی

ابجد اسم فرخنده

939

ابجد وسیط اسم فرخنده

27

ابجد صغیر اسم فرخنده

30

درباره نام فرخنده

فرخنده یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فرخنده دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فرخنده که در انگلیسی به صورت farkhondeh نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 198,309 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فرخنده

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم فرخنده و معنی اسم فرخنده

ریشه اسم فرخنده

همانطور که گفتیم ریشه اسم فرخنده فارسی می باشد و تلفظ فرخنده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فَرخُنده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /farkhonde/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فرخنده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فرخنده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فرخنده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فرخنده در فرهنگ فارسی عمید:
مبارک، میمون، خجسته. [قدیمی] خوشبخت.

معنی اسم فرخنده در فرهنگ معین:
مبارک، خجسته.

معنی اسم فرخنده در فرهنگ فارسی:
مبارک، میمون، خجسته. دهی است از دهستان برون بخش حومه شهرستان فردوس .

معنی اسم فرخنده در لغت‌نامه دهخدا:
مبارک و میمون. همایون. فری.

معنی اسم فرخنده در ثبت احوال

۱- موجب رويداد يا پيامدهاي خوشايند و خوب، مبارك، خجسته؛ ۲- (در قديم) نيك بخت و كامروا.

حروف ابجد و طالع بینی نام فرخنده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فرخنده عدد " 939 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 30 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فرخنده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم فرخنده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فرخنده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فرخنده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شبيه به نياكان، مانند اجداد، همانند نياكان

جلوه ها، نشانه ها

دختر كيوان

دارای فضیلت و برتری در علم، نيكو، پسنديده

مهربان تر، خوشخوتر

نورِ دین، روشنایی و فروغ دین

نرم خویی، مهربانی

حوری زیبا چشم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران