فرحناز

ترکیب دو اسم فرح و ناز (شادمانی و کرشمه)

جنسیت اسم فرحناز

دختر

فرحناز به انگلیسی

farah-naz

تعداد فرحناز ها در ایران

244,260

تلفظ فرحناز به فارسی

فرحناز

ریشه اسم فرحناز

فارسی , عربی

تلفظ فرحناز به انگلیسی

/f.-nāz/

رنگ اسم فرحناز

صورتی

ابجد اسم فرحناز

346

ابجد وسیط اسم فرحناز

34

ابجد صغیر اسم فرحناز

31

درباره نام فرحناز

فرحناز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فرحناز دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فرحناز که در انگلیسی به صورت farah-naz نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 244,260 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فرحناز

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم فرحناز و معنی اسم فرحناز

ریشه اسم فرحناز

همانطور که گفتیم ریشه اسم فرحناز فارسی , عربی می باشد و تلفظ فرحناز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فرحناز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /f.-nāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فرحناز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فرحناز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فرحناز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم فرح و ناز:

فرح : شادمانی، سرور.
ناز : کرشمه، عشوه، فخر، نعمت، نام نوعی گل.

کسی که شادی و ناز را با هم دارد.

معنی اسم فرحناز در ثبت احوال

۱- آن كه مسرور و شادمان است و داراي ناز و عشوه است؛ ۲- (به مجاز) زيبا روي مسرور و شادمان.

حروف ابجد و طالع بینی نام فرحناز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فرحناز عدد " 346 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 31 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فرحناز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم فرحناز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فرحناز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فرحناز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و احتشام (فرمانروا و شکوه)

فکر، اندیشه، وهم، گمان، ریشه پنداشتن

نام عاشق ويس در منظومه ویس و رامین نوشته فخرالدین اسعد گرگانی

روشنايی، فروغ، بلندی، نام گیاهی دارویی از خانواده گل ارغوان

نهر و رودخانه

منسوب به آریا، آریایی

با نمک، خوشایند، دوست داشتنی

زن فراخ چشم، زن زیبا چشم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران