فرات

آب شیرین و صاف، آب گوارا

جنسیت اسم فرات

پسر

فرات به انگلیسی

forat

تعداد فرات ها در ایران

1,398

تلفظ فرات به فارسی

فُرات

ریشه اسم فرات

عربی

تلفظ فرات به انگلیسی

/forāt/

رنگ اسم فرات

طلایی

ابجد اسم فرات

681

ابجد وسیط اسم فرات

21

ابجد صغیر اسم فرات

15

درباره نام فرات

فرات یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فرات پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فرات که در انگلیسی به صورت forat نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,398 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فرات

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم فرات و معنی اسم فرات

ریشه اسم فرات

همانطور که گفتیم ریشه اسم فرات عربی می باشد و تلفظ فرات در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فُرات " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /forāt/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فرات بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فرات در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فرات در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فرات در لغت نامه دهخدا:
خوشترین آب، آب صاف، شیرین و خوشگوار، آب شیرین، آب بسیار گوارا، یا آبی که از فرط گوارایی عطش را بشکند، و در مفرد و جمع یکی است. نهر عظیمی است که با دجله پیوندد و هر دوی آنها یک نهر شوند در عبادان و به خلیج فارس ریزند.

معنی اسم فرات در فرهنگ فارسی:
شطی است در مغرب کشور عراق و مشکل است از دو شعبه قره سو و مرادچای که سرچشمه آنها نزدیک رود ارس در ارمنستان ترکیه است .

معنی اسم فرات در ثبت احوال

خوشترين آب، آب شيرين، آب بسيار گوارا، آبي كه از فرط گوارايي عطش را بشكند.

حروف ابجد و طالع بینی نام فرات

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فرات عدد " 681 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فرات گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فرات چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فرات

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فرات

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم احمد و طاها (پسندیده تر و نام پیامبر اسلام)

شادرو، شاداب، دارای چهره‌ی شاد

لبخند، درخشیدن

پاك و مقدس، منزه

بهار زیبا و قشنگ

ترکیب دو اسم امیر و علی (پادشاه و بلندقدر)

کیش، مذهب، آیین

جوانمرد لشكر، شجاع و دلير

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید