فدک

نام باغی در نزدیک مدینه

جنسیت اسم فدک

دختر

فدک به انگلیسی

fadak

تعداد فدک ها در ایران

486

تلفظ فدک به فارسی

فَدک

ریشه اسم فدک

عربی

تلفظ فدک به انگلیسی

/fadak/

رنگ اسم فدک

زرد

ابجد اسم فدک

104

ابجد وسیط اسم فدک

20

ابجد صغیر اسم فدک

14

درباره نام فدک

فدک یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فدک دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فدک که در انگلیسی به صورت fadak نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 486 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فدک

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم فدک و معنی اسم فدک

ریشه اسم فدک

همانطور که گفتیم ریشه اسم فدک عربی می باشد و تلفظ فدک در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فَدک " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fadak/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فدک بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فدک در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فدک در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نام باغی معروف که به حضرت فاطمه (س) تعلق داشته است

معنی اسم فدک در ثبت احوال

نام باغي معروف كه به حضرت فاطمه (س) تعلق داشته است.

حروف ابجد و طالع بینی نام فدک

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فدک عدد " 104 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فدک گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فدک چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فدک

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فدک

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

به هراس اندازنده، ترسناک، از شخصیت‌های شاهنامه، نام پادشاه تورانی

اسد، شیر

ترکیب دو اسم محمد و سجاد (ستوده و بسیار سجده کننده)

ترکیب دو اسم مهر و آفرین (محبت و آفرینش)

ياد خدا، ذكر خدا

دریا

درخشان و روشن

تركيب دو اسم محمد و حيدر (ستوده و دلاور)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید