فخری

منسوب به افتخار، نام نوعی انگور

جنسیت اسم فخری

دختر

فخری به انگلیسی

fakhri

تعداد فخری ها در ایران

75,621

تلفظ فخری به فارسی

فَخری

ریشه اسم فخری

فارسی , عربی

تلفظ فخری به انگلیسی

/fakhri/

رنگ اسم فخری

نیلی

ابجد اسم فخری

890

ابجد وسیط اسم فخری

26

ابجد صغیر اسم فخری

17

درباره نام فخری

فخری یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فخری را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فخری، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 75,621 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فخری

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم فخری و معنی اسم فخری

ریشه اسم فخری

همانطور که گفتیم ریشه اسم فخری فارسی , عربی می باشد و تلفظ فخری در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فَخری " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fakhri/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فخری بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فخری در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فخری در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فخری در لغت نامه دهخدا:
نام نوعی انگور

منسوب به فخر

معنی اسم فخری در ثبت احوال

(فخر + ي (پسوند نسبت))، منسوب به فخر، فخر.

حروف ابجد و طالع بینی نام فخری

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فخری عدد " 890 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فخری گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم فخری چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فخری

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فخری

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و آراد (فرمانروا و بخشنده)

نیک، نیکو

روشن، روشنایی، نور

محبوب، نام یکی از پیامبران

افروز، شهاب، تابان و سوزاننده

ترکیب دو اسم محمود و رضا (ستوده و خشنود)

فاطیما شکل لاتین اسم فاطمه است

ترکیب دو اسم امیر و هاشم (فرمانروا و خردکننده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید