فالح

نیکوکار

جنسیت اسم فالح

پسر

فالح به انگلیسی

faleh

تعداد فالح ها در ایران

4,534

تلفظ فالح به فارسی

فالِح

ریشه اسم فالح

عربی

تلفظ فالح به انگلیسی

/fāleh/

رنگ اسم فالح

بنفش

ابجد اسم فالح

119

ابجد وسیط اسم فالح

23

ابجد صغیر اسم فالح

20

درباره نام فالح

فالح یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فالح را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فالح، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,534 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فالح

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم فالح و معنی اسم فالح

ریشه اسم فالح

همانطور که گفتیم ریشه اسم فالح عربی می باشد و تلفظ فالح در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فالِح " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fāleh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فالح بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فالح در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فالح در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نیکوکار، دهی است از دهستان سوسن بخش ایذه شهرستان اهواز.

معنی اسم فالح در ثبت احوال

1- نيكوكار؛ 2- (اَعلام) نام فقيه حَنبلي مذهب از دواسِر نَجد.

حروف ابجد و طالع بینی نام فالح

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فالح عدد " 119 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فالح گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فالح چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فالح

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فالح

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آگرین، آتشين، آذرين، بسيار شجاع و پركار

راهنما، هدایت کننده، معشوقه، راه روشن

زینت، آرایش، زیور، آیین

زن مهربان و خوش قلب

ماه اسفند، نان، نام مادر حضرت ابراهیم (ع)

فولاد، نام پهلوانی در زمان کیقباد

جامه در سر كشيده، سوره‌ی هفتاد و چهام از قرآن كريم

نام کتاب مانی که دارای نفش و نگار بود

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید