فاطمه سما

ترکیب دو اسم فاطمه و سما ( رانده شده از آتش و آسمان )

جنسیت اسم فاطمه سما

دختر

فاطمه سما به انگلیسی

fateme-sama

تعداد فاطمه سما ها در ایران

2,978

تلفظ فاطمه سما به فارسی

فاطمه‌سما

ریشه اسم فاطمه سما

عربی

تلفظ فاطمه سما به انگلیسی

/f.-samā/

رنگ اسم فاطمه سما

زرد

ابجد اسم فاطمه سما

236

ابجد وسیط اسم فاطمه سما

32

ابجد صغیر اسم فاطمه سما

29

درباره نام فاطمه سما

فاطمه سما یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فاطمه سما را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فاطمه سما، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,978 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فاطمه سما

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم فاطمه سما و معنی اسم فاطمه سما

ریشه اسم فاطمه سما

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاطمه سما عربی می باشد و تلفظ فاطمه سما در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاطمه‌سما " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /f.-samā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاطمه سما بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاطمه سما در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاطمه سما در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیبی از دو اسم فاطمه و سما :
فاطمه : رانده شده از آتش، نام دختر پیامبر اسلام (ص)، از شیر گرفته شده، زنی که بچه دو ساله خود را از شیر گرفته باشد.
سما : آسمان

معنی اسم فاطمه سما در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، فاطمه و سما.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاطمه سما

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاطمه سما عدد " 236 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 29 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاطمه سما گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فاطمه سما چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاطمه سما

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاطمه سما

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

الیاس، مجازا زیباروی و بلند مرتبه

نور هدایت و رستگاری

آبی، کبود، نیلگون

آزاد، اصیل، نجیب، فروتن، وارسته

توانا، نيرومند

درخشان و روشن

ستوده و پسنديده، حمد كننده، بسيار سپاسگزار پروردگار

آگاه، هوشیار، زرنگ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید