فاطمه سارا

ترکیب دو اسم فاطمه و سارا (رانده شده از آتش و خالص)

جنسیت اسم فاطمه سارا

دختر

فاطمه سارا به انگلیسی

fatemeh-sara

تعداد فاطمه سارا ها در ایران

891

تلفظ فاطمه سارا به فارسی

فاطمه‌سارا

ریشه اسم فاطمه سارا

عربی , عبری

تلفظ فاطمه سارا به انگلیسی

/f.-sārā/

رنگ اسم فاطمه سارا

طلایی

ابجد اسم فاطمه سارا

397

ابجد وسیط اسم فاطمه سارا

37

ابجد صغیر اسم فاطمه سارا

28

درباره نام فاطمه سارا

فاطمه سارا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم فاطمه سارا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم فاطمه سارا که در انگلیسی به صورت fatemeh-sara نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی , عبری که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 891 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم فاطمه سارا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم فاطمه سارا و معنی اسم فاطمه سارا

ریشه اسم فاطمه سارا

همانطور که گفتیم ریشه اسم فاطمه سارا عربی , عبری می باشد و تلفظ فاطمه سارا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فاطمه‌سارا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /f.-sārā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فاطمه سارا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فاطمه سارا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فاطمه سارا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم فاطمه و سارا:
فاطمه: رانده شده از آتش، نام دختر پیامبر اسلام(ص)، از شیر گرفته شده، زنی که بچه دو ساله خود را از شیر گرفته باشد.
سارا: خالص، نام همسر حضرت ابراهیم (ع) و مادر اسحاق (ع)

معنی اسم فاطمه سارا در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا فاطمه و سارا.

حروف ابجد و طالع بینی نام فاطمه سارا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فاطمه سارا عدد " 397 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فاطمه سارا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فاطمه سارا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فاطمه سارا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فاطمه سارا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

غیرتمند و غیور، جوانمرد

بنده‌ی خدای برپا دارنده و بلند کننده

ترکیب دو اسم محمد و اسماعیل (ستوده و شنونده امر خدا)

نام پرنده‌ای افسانه‌ای که او را به عنوان مرغ سعادت می‌شناسند، فرخنده

بنده خدای بزرگ

مهدیس، مانند ماه

افسانه سرا، قصه گو

ترکیب دو اسم گوهر و شاد (سنگ‌های قیمتی و خوشحال)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید