فائق

دارای برتری، مسلط، عالی، برگزیده

جنسیت اسم فائق

پسر

فائق به انگلیسی

faegh

تعداد فائق ها در ایران

1,656

تلفظ فائق به فارسی

فائق

ریشه اسم فائق

عربی

تلفظ فائق به انگلیسی

/fā’eq/

رنگ اسم فائق

نیلی

ابجد اسم فائق

191

ابجد وسیط اسم فائق

13

ابجد صغیر اسم فائق

10

درباره نام فائق

فائق یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم فائق را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم فائق، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,656 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم فائق

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم فائق و معنی اسم فائق

ریشه اسم فائق

همانطور که گفتیم ریشه اسم فائق عربی می باشد و تلفظ فائق در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " فائق " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /fā’eq/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم فائق بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم فائق در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم فائق در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم فائق در فرهنگ فارسی :
۱. برگزیده بهترین هر چیز ۲. غالب مسلط چیره.


معنی اسم فائق در ثبت احوال

1- دارای برتری، مسلط، چیره، عالی، برگزیده؛ 2- (اَعلام) فائق، داستان نویس ترک، مؤلف مجموعه داستانهای سماور، شرکت، آدم بی مصرف و در کوه عالم ماری هست.

حروف ابجد و طالع بینی نام فائق

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم فائق عدد " 191 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ف” آغاز می‌شود، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند. آنها شجاع و بی‌ترس هستند و با دیگران روابط مؤثری برقرار می‌کنند. این افراد به نوعی پرانرژی هستند و تمایل به جنگ‌جویی دارند. در طول زندگی، آنها چندین بار شکست می‌خورند، اما در نهایت به مقام و موقعیت خوبی در آینده می‌رسند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم فائق گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم فائق چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم فائق

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم فائق

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

کنایه از قدرت و خشم ایرانی، نام یکی از سرداران بزرگ ایرانی

گوارا ،نوش و شهد نیکو، نیکو نوشنده

بي‌مانند، بي‌همتا، یگانه

ترکیب دو اسم محمد و کیا (ستوده و پادشاه)

ژینا، زنده، دارای حیات، زندگی بخش

مظهر پرستش، ماه نو، آفتاب، مونث «اله» به معنی رب النوع

نیرومند، قدرتمند، توانا، دلیر

از جنس زر، به رنگ زر، طلایی، زیبا و آراسته

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید