علی سینا

ترکیب دو اسم علی و سینا (بلندقدر و سوراخ کننده)

جنسیت اسم علی سینا

پسر

علی سینا به انگلیسی

ali-sina

تعداد علی سینا ها در ایران

5,634

تلفظ علی سینا به فارسی

علي‌سينا

ریشه اسم علی سینا

فارسی , عربی

تلفظ علی سینا به انگلیسی

/a.-sinā/

رنگ اسم علی سینا

آبی

ابجد اسم علی سینا

231

ابجد وسیط اسم علی سینا

39

ابجد صغیر اسم علی سینا

24

درباره نام علی سینا

علی سینا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم علی سینا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم علی سینا، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 5,634 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم علی سینا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم علی سینا و معنی اسم علی سینا

ریشه اسم علی سینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم علی سینا فارسی , عربی می باشد و تلفظ علی سینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " علي‌سينا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-sinā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم علی سینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم علی سینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم علی سینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم علی و سینا:
علی: بلندقدر، شریف، بزرگوار، برتر، توانا، سخت و قوی، از نام‌های پروردگار، نام امام اول شیعیان
سینا: ابوعلی سینا دانشمند معروف ایرانی، شبه جزیره‌ی بیابانی، در شمال شرقی مصر که در تورات آمده در همین محل موسی به پیغمبری برگزیده شد، سوراخ کننده

معنی اسم علی سینا در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، علي و سينا.

حروف ابجد و طالع بینی نام علی سینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم علی سینا عدد " 231 " و ابجد وسیط " 39 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم علی سینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم علی سینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم علی سینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم علی سینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آستیاژ، نام آخرين پادشاه ماد

نهاد، سرشت، طبيعت، ضمير، دل، بنياد، آئين، مقام، جايگاه

خوب، پسندیده، زیبا، چابک، هوشیار، نيك نژاد، نام پسر گودرز سردار ایرانی

مرد نیرومند و مقاوم

با تدبیر و خردمند، نام وزیر حضرت سلیمان (ع)

یک دانه مروارید، یک دانه لؤلؤ

ترکیب دو اسم امیر و هوشنگ (فرمانروا و خردمند)

خندان، نام پسر حضرت ابراهيم (ع) و ساره (سارا) از جمله پيامبران بني اسرائيل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید