علی اکبر

ترکیب دو اسم علی و اکبر (بلندقدر و بزرگتر)

جنسیت اسم علی اکبر

پسر

علی اکبر به انگلیسی

ali-akbar

تعداد علی اکبر ها در ایران

1,155,570

تلفظ علی اکبر به فارسی

علي‌اکبر

ریشه اسم علی اکبر

عربی

تلفظ علی اکبر به انگلیسی

/a.-akbar/

رنگ اسم علی اکبر

طلایی

ابجد اسم علی اکبر

333

ابجد وسیط اسم علی اکبر

45

ابجد صغیر اسم علی اکبر

18

درباره نام علی اکبر

علی اکبر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم علی اکبر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم علی اکبر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,155,570 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم علی اکبر

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم علی اکبر و معنی اسم علی اکبر

ریشه اسم علی اکبر

همانطور که گفتیم ریشه اسم علی اکبر عربی می باشد و تلفظ علی اکبر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " علي‌اکبر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /a.-akbar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم علی اکبر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم علی اکبر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم علی اکبر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم علی و اکبر :

علی: بلندقدر، شریف، بزرگوار، برتر، توانا، سخت و قوی، از نام‌های پروردگار، نام امام اول شیعیان، دارای علت، (اسم) آسمان، (اسم) مکان بلند.
اکبر: بزرگ‌تر، مهتر. سالمن دتر، بزرگسال‌تر، جمع: اکابر.

معنی اسم علی اکبر در ثبت احوال

۱- (عليِ اكبر به اضافه كسره) علي بزرگتر؛ ۲- (اَعلام) فرزند حسين ابن علي ابن ابي‌طالب، پسر جوان امام حسين (ع) که در واقعه‌ي کربلا [۶۱ هجری] در جنگ با سپاهیان یزید شهید شد.

حروف ابجد و طالع بینی نام علی اکبر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم علی اکبر عدد " 333 " و ابجد وسیط " 45 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم علی اکبر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم علی اکبر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم علی اکبر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم علی اکبر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گل زینتی

زیباروی، خوش صدا، نام پرنده‌ای

شیشه شفاف

آزاده، جوانمرد، بخشنده

خلوص نیت، پاک بودن، بی‌آلایشی

منسوب به احسان، بخشش، خوبی، نیکی

آن‌که میان دو نفر به عدالت حکم کند، (به مجاز) خداوند

مادر کوچک و مهربان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران