علا

بلندی مقام و مرتبه، بزرگی، رفعت

جنسیت اسم علا

پسر

علا به انگلیسی

ala

تعداد علا ها در ایران

1,959

تلفظ علا به فارسی

عَلا

ریشه اسم علا

عربی

تلفظ علا به انگلیسی

/alā/

رنگ اسم علا

نارنجی

ابجد اسم علا

101

ابجد وسیط اسم علا

17

ابجد صغیر اسم علا

11

درباره نام علا

علا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم علا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم علا که در انگلیسی به صورت ala نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,959 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم علا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم علا و معنی اسم علا

ریشه اسم علا

همانطور که گفتیم ریشه اسم علا عربی می باشد و تلفظ علا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عَلا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /alā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم علا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم علا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم علا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم علا در فرهنگ فارسی عمید:
رفعت، بلندی‌ قدر، شرف، بزرگواری.


معنی اسم علا در ثبت احوال

(در قديم) بلندي مقام و مرتبه، بزرگي، رفعت.

حروف ابجد و طالع بینی نام علا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم علا عدد " 101 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم علا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم علا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم علا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم علا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

به پا خواستن

ابوذر، نام صحابه پیامبر

زینت دهنده ی جهان، آراینده جهان، زیبا

موجب سرافرازی آیین، سبب رفعت و بزرگی دین

حاكمِ شهر

رشد، فزونی

مانند شاه، شاهوار، دارای جلال و شکوه شاهانه

داستان، حکایت، روایت، سخني كه از پيامبر اسلام (ص) يا بزرگان دين نقل كنند، (به مجاز) عشق، سودا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید