عقیله

ویژگی زن بزرگوار و گرامی، کریمه، هر چیز گرامی

جنسیت اسم عقیله

دختر

عقیله به انگلیسی

aghile

تعداد عقیله ها در ایران

4,182

تلفظ عقیله به فارسی

عقیله

ریشه اسم عقیله

عربی

تلفظ عقیله به انگلیسی

/aqile/

رنگ اسم عقیله

نارنجی

ابجد اسم عقیله

215

ابجد وسیط اسم عقیله

35

ابجد صغیر اسم عقیله

17

درباره نام عقیله

عقیله یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عقیله را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عقیله، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,182 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عقیله

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم عقیله و معنی اسم عقیله

ریشه اسم عقیله

همانطور که گفتیم ریشه اسم عقیله عربی می باشد و تلفظ عقیله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عقیله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /aqile/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عقیله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عقیله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عقیله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم عقیله در فرهنگ فارسی عمید:
ویژگی زن بزرگوار و گرامی، کریمه، مخدره، هر چیز گرامی، بزرگ و مهتر قوم.

معتی اسم عقیله در فرهنگ معین:
زانوبند شتر، پای بند، مانع و گره در کار.

معنی اسم عقیله در لغت‌نامه دهخدا:
مونث عقیل، زن کریمه ٔ مخدره ٔ گرامی قبیله، کریمه ٔ مخدره، مهتر قوم، بهترین هر چیز و برگزیده ترین، گزامی از هر چیزی.

معنی اسم عقیله در فرهنگ فارسی:
(اسم) ریسمانی که بدان ساق و وظیف شتر را بندند، پا ی بند، مایه گرفتاری، تعهد، پیمان.

معنی اسم عقیله در ثبت احوال

(عربي) (مؤنث عقيل)، ۱- زن بزرگوار؛ ۲- هر چيز گرامي و ارجمند، نفيس.

حروف ابجد و طالع بینی نام عقیله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عقیله عدد " 215 " و ابجد وسیط " 35 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عقیله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عقیله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عقیله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عقیله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آفتاب، درخشان، درخشنده، (به مجاز) زیبارو، نام پسر افراسیاب

موجب آرامش و شادی دیگران، محبوب، معشوق

نام پرنده‌ای کوچک به رنگ سیاه

سرزمين فراز، زمين‌های بلند، تپه، نتیجه، امید

پادشاه محبوب و سرور گرامی

آن که او را ستوده اند، ستایش شده

مانند آب، (مجاز) زیبا و با طراوت

مخففِ پادشاه، بزرگ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید