عطوفه

زنِ مهربان و با عاطفه

جنسیت اسم عطوفه

دختر

عطوفه به انگلیسی

otufeh

تعداد عطوفه ها در ایران

420

تلفظ عطوفه به فارسی

عُطوفه

ریشه اسم عطوفه

عربی

تلفظ عطوفه به انگلیسی

/otufe/

رنگ اسم عطوفه

زرد

ابجد اسم عطوفه

170

ابجد وسیط اسم عطوفه

38

ابجد صغیر اسم عطوفه

26

درباره نام عطوفه

عطوفه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عطوفه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عطوفه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 420 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عطوفه

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم عطوفه و معنی اسم عطوفه

ریشه اسم عطوفه

همانطور که گفتیم ریشه اسم عطوفه عربی می باشد و تلفظ عطوفه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عُطوفه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /otufe/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عطوفه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عطوفه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عطوفه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

زنِ مهربان و با عاطفه

معنی اسم عطوفه در ثبت احوال

(مؤنث عَطوف) زنِ مهربان و با عاطفه.

حروف ابجد و طالع بینی نام عطوفه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عطوفه عدد " 170 " و ابجد وسیط " 38 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عطوفه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عطوفه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عطوفه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عطوفه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بنده خدای بزرگ

سهم کسی از چیزی، بهره، حصه، قسمت هر کس از سرنوشت

ترکیب دو اسم علی و مرتضی (بلندمرتبه و برگزیده)

مانند مینا، نام گلی است

آن که در زمان خود چون ماه می درخشد

ترکیب دو اسم محمد و صابر (ستوده و شکیبا)

گیتی، جهان، کره زمین، نزدیک‌تر

کلام مقدس، سخن ایزدی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید