عشرت

خوش گذرانی، کامرانی، عیش

جنسیت اسم عشرت

دختر

عشرت به انگلیسی

eshrat

تعداد عشرت ها در ایران

130,881

تلفظ عشرت به فارسی

عِشرت

ریشه اسم عشرت

عربی

تلفظ عشرت به انگلیسی

/ešrat/

رنگ اسم عشرت

قرمز

ابجد اسم عشرت

970

ابجد وسیط اسم عشرت

22

ابجد صغیر اسم عشرت

16

درباره نام عشرت

عشرت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عشرت دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عشرت که در انگلیسی به صورت eshrat نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 130,881 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عشرت

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم عشرت و معنی اسم عشرت

ریشه اسم عشرت

همانطور که گفتیم ریشه اسم عشرت عربی می باشد و تلفظ عشرت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عِشرت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ešrat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عشرت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عشرت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عشرت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی عشرت در فرهنگ فارسی عمید:
کامرانی، خوش گذرانی. [قدیمی] دوستی و آمیزش، مخالطه، صحبت.

معنی عشرت در فرهنگ معین:
معاشرت کردن. خوشگذرانی، کامرانی.

معنی عشرت در فرهنگ فارسی:
مصابحت کردن، معاشرت کردن، صحبت. خوشگذارنی، کامرانی، عیش. دوستی، آمیزش، مخالطت.

معنی عشرت در لغت‌نامه دهخدا:
عِشْره. مصاحبت کردن. معاشرت کردن. الفت و مصاحبت. خوش زندگانی کردن با هم. سازگاری.

معنی اسم عشرت در ثبت احوال

(عشیرة) ۱- خوش گذرانی، کام جویی؛ ۲- (در قدیم) هم نشینی، معاشرت.

حروف ابجد و طالع بینی نام عشرت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عشرت عدد " 970 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عشرت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عشرت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عشرت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عشرت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دختری با موهایی به لطافت گل

نازی

زن زیبای عرب، زن خال‌دار

دوست، معشوق، انسان کامل

روزها و آفتاب

مریم گلی، نام گیاهی معطر و دارویی است که گل هایی به رنگ آبیِ مایل به بنفش دارد

فلزی زرد رنگ و نسبتاً نرم، زر

دختر زیباروی مادر، مایه دلگرمی و روشنایی زندگی مادر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید