عسل

انگبین، (به مجاز) بسيار شيرين و خوش مزه، بسيار دوست داشتنی

جنسیت اسم عسل

دختر

عسل به انگلیسی

asal

تعداد عسل ها در ایران

148,106

تلفظ عسل به فارسی

عسل

ریشه اسم عسل

عربی

تلفظ عسل به انگلیسی

/asal/

رنگ اسم عسل

نارنجی

ابجد اسم عسل

160

ابجد وسیط اسم عسل

16

ابجد صغیر اسم عسل

16

درباره نام عسل

عسل یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عسل را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عسل، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 148,106 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عسل

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم عسل و معنی اسم عسل

ریشه اسم عسل

همانطور که گفتیم ریشه اسم عسل عربی می باشد و تلفظ عسل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عسل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /asal/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عسل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عسل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عسل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم عسل در فرهنگ فارسی عمید :
مادۀ شیرینی که زنبور عسل از مکیدن شیرۀ بعضی گل‌ها و گیاهان فراهم می‌آورد و در کندوی خود خالی می‌کند، انگبین.

معنی اسم عسل در فرهنگ معین :
مایع کم و بیش غلیظ و شربتی شکل و ش یرینی که زنبوران عسل بر اثر جمع آوری نوش گل‌ها در کندو و به منظور تغذیه افراد کندو تهیه کنند.

معنی اسم عسل در فرهنگ فارسی :
مایع کم و بیش غلیظ و شربتی شکل و شیرینی که زنبوران عسل بر اثر جمع آوری نوش گل‌ها در کندو به منظور تغذیه افر اد کند و تهیه می‌کنند معمولا عسل به وسیله زنبوران ماده عقیمی که کارگر نامیده می‌شوند از شیره گل‌ها و برگ‌ها و دمبرگ‌های نباتات جمع آوری می‌شود.

معنی اسم عسل در لغت‌نامه دهخدا :
انگبین، شهد، لعاب زنبور عسل، مذکر و مؤنث آید و تذکیر آن بیشتر است. شَوب. تصغیر آن عُسَیله است. بپارسی انگبین و به هندوی ناکهو و مده هم گویند. و آن گرم و خشک است در دو درجه و لطیف است و امعاء را بشوید و بزداید و بادها را تحلیل کند. و در او حدتی است که بواسطه ٔ آن شکم براند. بهترین آن صاف مایل بسرخی و قوام دار است که با اندک حدت و خوش طعمی و بی‌موم باشد و بعد از آن سفید، و زبون‌ترین او سبز و سیاه و خشک و تلخ و کهنه است که زیاده بر دو سال مانده باشد. مایع کم و بیش غلیظ و شربتی شکل و شیرینی که زنبوران عسل بر اثر جمع‌آوری نوش گل‌ها در کندو بمنظور تغذیه ٔ افراد کندو تهیه می‌ کنند. معمولاً عسل بوسیله ٔ زنبوران ماده ٔ عقیمی که کارگر نامیده می‌شوند از شیره ٔ گل‌ها و برگ‌ها و دم برگ‌های نباتات جمع آوری می‌شود.

معنی اسم عسل در ثبت احوال

۱- انگبين، مايع خوراكيِ غليظ و چسبناكي كه زنبور عسل توليد مي‌كند؛ ۲- (به مجاز) (در گفتگو) بسيار شيرين و خوش مزه و همينطور بسيار دوست داشتني و مطلوب.

حروف ابجد و طالع بینی نام عسل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عسل عدد " 160 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عسل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم عسل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عسل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عسل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فلزی سفید رنگ و گران بها

زندگی، زیست ،حیات

متین، داراي متانت، با وقار، محکم، استوار، از نام‌ها و صفات خداوند

ماهرو، زیبارو، ماه چهر

یادبود، یاد، ذهن، حافظه، خاطر

غلبه کننده بر دیگری در جنگ، فاتح، پیروز، مسلط، چیره

بزرگ منشی، ارزشمندی

با وقار، بردبار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران