عزیزالله

ترکیب دو اسم عزیز و الله (گرامی و خدا)

جنسیت اسم عزیزالله

پسر

عزیزالله به انگلیسی

azizollah

تعداد عزیزالله ها در ایران

183,573

تلفظ عزیزالله به فارسی

عزيزالله

ریشه اسم عزیزالله

عربی

تلفظ عزیزالله به انگلیسی

/azizollāh/

رنگ اسم عزیزالله

آبی

ابجد اسم عزیزالله

160

ابجد وسیط اسم عزیزالله

52

ابجد صغیر اسم عزیزالله

34

درباره نام عزیزالله

عزیزالله یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عزیزالله پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عزیزالله که در انگلیسی به صورت azizollah نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 183,573 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عزیزالله

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم عزیزالله و معنی اسم عزیزالله

ریشه اسم عزیزالله

همانطور که گفتیم ریشه اسم عزیزالله عربی می باشد و تلفظ عزیزالله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عزيزالله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /azizollāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عزیزالله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عزیزالله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عزیزالله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم عزیز و الله:
عزیز: از نام های خداوند. شریف، گرامی، محترم، گران مایه، ارجمند، بزرگوار. لقب هر یک از فرمانروایان مصر یا بزرگترین صاحب منصب دربار فرعون. (اسم) خویشاوند بسیار نزدیک. آنچه به سختی به دست می آید، کمیاب. نیرومند، قوی
الله: خدا.

معنی اسم عزیزالله در ثبت احوال

گرامي و محبوب در نزد خدا.

حروف ابجد و طالع بینی نام عزیزالله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عزیزالله عدد " 160 " و ابجد وسیط " 52 " ، ابجد صغیر " 34 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عزیزالله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عزیزالله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عزیزالله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عزیزالله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ستاره، کوکب، مردمک چشم

فصل پاییز

رشد، فزونی

مقدس، پاک، راست گفتار، درست کردار

ترکیب دو اسم محمد و عرفان (ستوده و معرفت)

ترکیب دو اسم محمد و عطا (ستوده و بخشش)

ملکه، نام همسر امام حسین (ع) و مادر امام سجاد (ع)

دارای نیروی راستی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید