عبدالعلیم

ترکیب دو اسم عبد و علیم (بنده و دانا)

جنسیت اسم عبدالعلیم

پسر

عبدالعلیم به انگلیسی

abdolalim

تعداد عبدالعلیم ها در ایران

621

تلفظ عبدالعلیم به فارسی

عبدالعلیم

ریشه اسم عبدالعلیم

عربی

تلفظ عبدالعلیم به انگلیسی

/abdolalim/

رنگ اسم عبدالعلیم

بنفش

ابجد اسم عبدالعلیم

257

ابجد وسیط اسم عبدالعلیم

53

ابجد صغیر اسم عبدالعلیم

32

درباره نام عبدالعلیم

عبدالعلیم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عبدالعلیم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عبدالعلیم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 621 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عبدالعلیم

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم عبدالعلیم و معنی اسم عبدالعلیم

ریشه اسم عبدالعلیم

همانطور که گفتیم ریشه اسم عبدالعلیم عربی می باشد و تلفظ عبدالعلیم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عبدالعلیم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /abdolalim/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عبدالعلیم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عبدالعلیم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عبدالعلیم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم عبد و علیم:
عبد: بنده، برده، غلام، بنده خدا
علیم: دانا، آگاه، از نام‌های خداوند

معنی اسم عبدالعلیم در ثبت احوال

بنده‌ي خداي دانا و آگاه.

حروف ابجد و طالع بینی نام عبدالعلیم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عبدالعلیم عدد " 257 " و ابجد وسیط " 53 " ، ابجد صغیر " 32 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عبدالعلیم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عبدالعلیم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عبدالعلیم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عبدالعلیم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بلندتر، عالی‌تر

حوری زیبا چشم

مهربان تر، خوشخوتر

از نسل آریایی

نوعی گلی زینتی

جاویدان، همیشگی، ابدی

پیروز، برنده، غالب، فاتح

منتسب به پادشاه و حاکم و امیر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید