عبدالرشید

بنده پروردگار هدایت کننده

جنسیت اسم عبدالرشید

پسر

عبدالرشید به انگلیسی

abdolraŝid

تعداد عبدالرشید ها در ایران

11,232

تلفظ عبدالرشید به فارسی

عبدالرشيد

ریشه اسم عبدالرشید

عربی

تلفظ عبدالرشید به انگلیسی

/abdolraŝid/

رنگ اسم عبدالرشید

بنفش

ابجد اسم عبدالرشید

621

ابجد وسیط اسم عبدالرشید

45

ابجد صغیر اسم عبدالرشید

27

درباره نام عبدالرشید

عبدالرشید یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عبدالرشید پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عبدالرشید که در انگلیسی به صورت abdolraŝid نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 11,232 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عبدالرشید

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم عبدالرشید و معنی اسم عبدالرشید

ریشه اسم عبدالرشید

همانطور که گفتیم ریشه اسم عبدالرشید عربی می باشد و تلفظ عبدالرشید در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عبدالرشيد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /abdolraŝid/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عبدالرشید بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عبدالرشید در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عبدالرشید در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مرکب از عبد و رشید. بنده ی خدای هادی، بنده پروردگار هدایت کننده.

معنی اسم عبدالرشید در ثبت احوال

1- بنده‌ي خداي هادي؛ 2- (اَعلام) عبدالرشید غزنوی: شاه سلسله‌ي غزنوی [441-444 قمری] پسر سلطان محمود.
او پس از وفات برادر زاده اش مودود (پسر مسعود غزنوی) از زندان نجات یافت و به سلطنت نشست.
پس از دو سال و نیم به دست یکی از سردارانش کشته شد.

حروف ابجد و طالع بینی نام عبدالرشید

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عبدالرشید عدد " 621 " و ابجد وسیط " 45 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عبدالرشید گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عبدالرشید چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عبدالرشید

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عبدالرشید

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام چاه زم زم، نام مادر امام رضا (ع)

اوج، بلندی، (به مجاز) خوب، خوش

(به مجاز)برتری یافته از سوی خدا، دارای باطن و روح خدايی

دارای اسب درخشان

نام يكي از اجداد پیامبر اسلام(ص) است كه به فصاحت(سخنوری) شهرت داشته

مثل ماه، شبيه به ماه، (به مجاز) زيبارو

ترکیب دو اسم امیر و اعلا (فرمانروا و برتر)

ستاره، نام نوعی گل زینتی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید