عبدالرحمان

بنده ی بخشاینده (خدا )

جنسیت اسم عبدالرحمان

پسر

عبدالرحمان به انگلیسی

abdolrahman

تعداد عبدالرحمان ها در ایران

59,628

تلفظ عبدالرحمان به فارسی

عَبدُالرَحمان

ریشه اسم عبدالرحمان

عربی

تلفظ عبدالرحمان به انگلیسی

/abdolrahmān/

رنگ اسم عبدالرحمان

نیلی

ابجد اسم عبدالرحمان

406

ابجد وسیط اسم عبدالرحمان

46

ابجد صغیر اسم عبدالرحمان

37

درباره نام عبدالرحمان

عبدالرحمان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عبدالرحمان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عبدالرحمان که در انگلیسی به صورت abdolrahman نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 59,628 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عبدالرحمان

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم عبدالرحمان و معنی اسم عبدالرحمان

ریشه اسم عبدالرحمان

همانطور که گفتیم ریشه اسم عبدالرحمان عربی می باشد و تلفظ عبدالرحمان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عَبدُالرَحمان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /abdolrahmān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عبدالرحمان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عبدالرحمان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عبدالرحمان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بنده ی بخشاینده (خدا )، (در اعلام) عبدالرحمان ابن عوف بن عبد عوف الزهری القرش یکی از بزرگان صحابه، عبدالرحمان جامی از شاعران بنام ایران در قرن نهم (هـ ق) - عبد الرحمن

معنی اسم عبدالرحمان در ثبت احوال

۱- بنده‌ي خدای بخشاينده؛ ۲- (اَعلام) ۱) عبدالرحمان ابن عوف: [سال ۴۴ پیش از هجرت -۳۱ هجری] صحابی پیامبر اسلام(ص) و از نخستین مسلمانان؛ ۲) عبدالرحمان شیرازی: [زنده در ۵۶۶ هجری] پزشک مقیم حلب، مؤلف کتابهایی به عربی در باب تعبیر خواب و اسرار نکاح؛ ۳) عبدالرحمان صوفی: [۲۹۱-۳۷۶ قمری] اخترشناس ایرانی، از مردم ری، مؤلف کتاب صورالکواکب و رساله‌ي اسطرلاب (هر دو ترجمه) به عربی؛ ۴) عبدالرحمان غافقی: [قرن۲ هجری] حاکم مسلمان آندلس [۱۱۱-۱۱۴ قمری]، که در نبرد پواتیه (بلاط الشهدا) از شارل مازنل، شاه فرانکها شکست خورد و به قتل رسید ؛ ۵) نام پنج تن از فرمانروایان اموی آندلس.

حروف ابجد و طالع بینی نام عبدالرحمان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عبدالرحمان عدد " 406 " و ابجد وسیط " 46 " ، ابجد صغیر " 37 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عبدالرحمان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عبدالرحمان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عبدالرحمان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عبدالرحمان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گلی است سفید و بغایت خوشبو

بزرگ، بزرگوار، باشکوه، از نام ها و صفات پروردگار

ترکیب دو اسم محمد و آرتا (ستوده و پاک)

نام گلی خوشبو، زن پارسا، نام مادر حضرت عیسی (ع)

پابرجا، استوار

منسوب به افتخار، نام نوعی انگور

ترکیب دو اسم محمد و یاسین (ستوده و نام سی و ششمین سوره قرآن مجید)

فاضل‌تر، برتر از ديگران در علم و هنر و اخلاق، برترین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید