عبدالحسین

مرید و دوستدار امام حسین (ع).

جنسیت اسم عبدالحسین

پسر

عبدالحسین به انگلیسی

abdolhossein

تعداد عبدالحسین ها در ایران

158,788

تلفظ عبدالحسین به فارسی

عبدالحسين

ریشه اسم عبدالحسین

عربی

تلفظ عبدالحسین به انگلیسی

/abdolhoseyn/

رنگ اسم عبدالحسین

آبی

ابجد اسم عبدالحسین

235

ابجد وسیط اسم عبدالحسین

43

ابجد صغیر اسم عبدالحسین

37

درباره نام عبدالحسین

عبدالحسین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عبدالحسین پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عبدالحسین که در انگلیسی به صورت abdolhossein نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 158,788 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عبدالحسین

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم عبدالحسین و معنی اسم عبدالحسین

ریشه اسم عبدالحسین

همانطور که گفتیم ریشه اسم عبدالحسین عربی می باشد و تلفظ عبدالحسین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عبدالحسين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /abdolhoseyn/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عبدالحسین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عبدالحسین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عبدالحسین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مرید و دوستدار امام حسین (ع).

معنی اسم عبدالحسین در ثبت احوال

۱- بنده‌ي حسين؛ ۲- (به مجاز) دوستدار و ارادتمندِ امام حسين(ع)؛ [اين نام به لحاظ تولا و دوستي با امام حسين(ع) انتخاب مي‌شود]؛ ۳- (اَعلام) عبدالحسين شرف الدين ابن يوسف عاملي موسوي دانشمند و متكلم شيعه در قرن ۱۳و ۱۴ هجری.

حروف ابجد و طالع بینی نام عبدالحسین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عبدالحسین عدد " 235 " و ابجد وسیط " 43 " ، ابجد صغیر " 37 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عبدالحسین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عبدالحسین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عبدالحسین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عبدالحسین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بسیار زیبا

گل‌ زرد يا سفيد خوشه‌اي خوش بو كه يكي از گونه‌هاي نرگس است، (به مجاز) صورت معشوق

بسيار دوست داشتني، با ارزش، زیبا و ظریف، عزيز و گرامي، معشوق

سرنیزه، نابودکننده دشمن

ترکیب دو اسم مهر و آرا (مهربانی و زیور)

ستاره

بنده پروردگار بخشنده

ایستاده، قدرتمند و با اراده، لقب امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید