عالم

كيهان، پهنه‌ی كره‌ی زمين و آنچه در آن است، جهان

جنسیت اسم عالم

دختر

عالم به انگلیسی

alam

تعداد عالم ها در ایران

35,679

تلفظ عالم به فارسی

عالَم

ریشه اسم عالم

عربی

تلفظ عالم به انگلیسی

/ālam/

رنگ اسم عالم

نیلی

ابجد اسم عالم

141

ابجد وسیط اسم عالم

21

ابجد صغیر اسم عالم

15

درباره نام عالم

عالم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عالم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عالم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 35,679 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عالم

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم عالم و معنی اسم عالم

ریشه اسم عالم

همانطور که گفتیم ریشه اسم عالم عربی می باشد و تلفظ عالم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عالَم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ālam/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عالم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عالم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عالم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم عالم در فرهنگ فارسی عمید:
۱. دنیا و آنچه در آن است، جهان، گیتی
٢. [مجاز] خَلق
٣. [قدیمی] ر وزگار
⟨ عالم‌ آخرت: [مقابل ِدنیا] جهان دیگر؛ آن جهان

معنی اسم عالم در فرهنگ فارسی معین:
۱ - دنیا، هستی . ۲ - موجودات . ۳ - (عا.) نمادی برای بزرگی ، عظمت . ۴ - حیطه ، محدوده ؛ عا لم هنر، عالم مستی . ۵ - حالت ، وضعیت . ۶ - هر کدام از دو جهان فانی و باقی ، هر کدام از دنیا و آخرت . ؛ ~ و آدم کنایه از: همه مردم .معنی اسم عالم در ثبت احوال

۱- (در قديم) كيهان، پهنه‌ي كره‌ي زمين و آنچه در آن است، جهان؛ ۲- (به مجاز) حالت و وضعيت.

حروف ابجد و طالع بینی نام عالم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عالم عدد " 141 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عالم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عالم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عالم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عالم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بانوی هدایت شده

شادرو، شاداب، دارای چهره‌ی شاد

خیمه، چادر دوز، خیمه فروش، نام حكيم عمر خيام نيشابوري فيلسوف، رياضي‌دان، منجم و شاعر نامدار ايران

دوست و يار شاد

بنده خواهنده، نام پدر بزرگ حضرت محمد پیامبر اسلام (ص)

تجربه، امتحان و آزمایش

مثل روز، روشن، زیبا

بزرگی، عظمت، شرم و حیا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران