عارفه

دانا، شناسنده خدا از طریق عرفان

جنسیت اسم عارفه

دختر

عارفه به انگلیسی

arefe

تعداد عارفه ها در ایران

110,013

تلفظ عارفه به فارسی

عارفه

ریشه اسم عارفه

عربی

تلفظ عارفه به انگلیسی

/ārefe/

رنگ اسم عارفه

سبز

ابجد اسم عارفه

356

ابجد وسیط اسم عارفه

32

ابجد صغیر اسم عارفه

23

درباره نام عارفه

عارفه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم عارفه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم عارفه که در انگلیسی به صورت arefe نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 110,013 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم عارفه

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم عارفه و معنی اسم عارفه

ریشه اسم عارفه

همانطور که گفتیم ریشه اسم عارفه عربی می باشد و تلفظ عارفه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عارفه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ārefe/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عارفه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عارفه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عارفه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم عارفه در فرهنگ فارسی عمید:
عارف (زن). (اسم مصدر) نیکویی.

معنی اسم عارفه در فرهنگ فارسی معین:
مؤنث عارف، زن صوفی. مهربانی، نیکویی.

معنی اسم عارفه در ثبت احوال

۱- زن عارف، ۲- (در قديم) مهرباني و نيكي (عارفت).

حروف ابجد و طالع بینی نام عارفه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عارفه عدد " 356 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عارفه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عارفه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عارفه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عارفه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم علی و مرتضی (بلندمرتبه و برگزیده)

زیبایی‌ها و قشنگی‌ها، (به مجاز) دختری که زیباست و ناز دارد

ترکیبی از دو اسم علی و حسین ( بلندقدر و زیبا )

ترکیب دو اسم محمد و کریم (ستوده و بخشنده)

مانند آب، (مجاز) زیبا و با طراوت

ترکیب دو اسم آرین و مهر (آریایی و محبت)

عشق و دوست داشتن

منسوب به اشک، نام مؤسس سلسله اشكانيان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید