عادل

با انصاف، دادگر، از نام های پروردگار

جنسیت اسم عادل

پسر

عادل به انگلیسی

adel

تعداد عادل ها در ایران

209,577

تلفظ عادل به فارسی

عادِل

ریشه اسم عادل

عربی

تلفظ عادل به انگلیسی

/ādel/

رنگ اسم عادل

نیلی

ابجد اسم عادل

105

ابجد وسیط اسم عادل

21

ابجد صغیر اسم عادل

15

درباره نام عادل

عادل یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عادل را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عادل، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 209,577 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عادل

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم عادل و معنی اسم عادل

ریشه اسم عادل

همانطور که گفتیم ریشه اسم عادل عربی می باشد و تلفظ عادل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عادِل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ādel/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عادل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عادل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عادل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث: عادله.

معنی اسم عادل در لغت‌نامه دهخدا:
داد دهنده، جمع، عدول، مقابل فاسق، راست، درست، مستقیم، نامی از نامهای خدا.

معنی اسم عادل در فرهنگ فارسی:
آنکه به عدالت رفتار کند، دادگر، داد دهنده، راست، درست، مستقیم، جمع : عدول.معنی اسم عادل در فرهنگ فارسی عمید :
آن که رفتارش توٲم با عدل و داد است، دادگر.معنی اسم عادل در ثبت احوال

آن كه اعمال و رفتارش مطابق با عدالت، انصاف و قانون است؛ دادگر.

حروف ابجد و طالع بینی نام عادل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عادل عدد " 105 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عادل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عادل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عادل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عادل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دختر تابنده و شاد

درخشان مانند ماه و زیبا مانند گل

زینت دهنده ی جهان، آراینده جهان، زیبا

ترکیب دو اسم محمد و صبور (ستوده و صبر کننده)

توسعه دهنده، گسترش دهنده، از نام های پروردگار

غنچه گل

ترکیب دو اسم امیر و کیا (پادشاه و سرور)

فخر کردن، نازیدن، سرافرازی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید