عابس

(به مجاز) شجاع و بی باک، نام یکی از یاران امام حسین(ع)

جنسیت اسم عابس

پسر

عابس به انگلیسی

abes

تعداد عابس ها در ایران

1,922

تلفظ عابس به فارسی

عابِس

ریشه اسم عابس

عربی

تلفظ عابس به انگلیسی

/ābes/

رنگ اسم عابس

نارنجی

ابجد اسم عابس

133

ابجد وسیط اسم عابس

13

ابجد صغیر اسم عابس

16

درباره نام عابس

عابس یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم عابس را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم عابس، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,922 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم عابس

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم عابس و معنی اسم عابس

ریشه اسم عابس

همانطور که گفتیم ریشه اسم عابس عربی می باشد و تلفظ عابس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " عابِس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ābes/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم عابس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم عابس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم عابس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم عابس در فرهنگ فارسی عمید:
ترش‌رو، اخمو.

عبوس و اخمو، (به مجاز) به معنای شجاع و بی باک، نام یکی از یاران حضرت امام حسین

معنی اسم عابس در ثبت احوال

۱- عبوس، اخمو، ترشروی؛ ۲- (به مجاز) شجاع و بی باک؛ ۳- (اعلام) ۱) عابس مرادی [۶۸ میلادی] از سرداران عصر اموی.
در سال ۴۹ به ریاست شرطة بصره رسید، سپس به جنگ دریایی گسیل شد و باز در سال ۵۷ به مقام پیشین بازگشت و چندی نیز حاکم فسطاط و قاضی و رئیس شرطة بصره بود تا درگذشت؛ ۲) عابس ابن ابی شبیب، یکی از یاران نامی امام حسین(ع).
او از مردان برجسته و برازنده ی شیعه و مردی دلیر، سخنور و پارسا از بنی شاکر بوده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام عابس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم عابس عدد " 133 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با حرف “ع” آغاز می‌شود، اخلاق خوبی دارند و در زندگی خود نظم و ترتیب را رعایت می‌کنند. این افراد اهل بخشش هستند و در روابط دوستانه پایدار و وفادار هستند. آن‌ها اهمیت زیادی به پول نمی‌دهند و آن را به سختی کسب کرده و خرج می‌کنند. زندگی آنان تحت فشارهای بسیار قرار می‌گیرد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم عابس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم عابس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم عابس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم عابس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

یاور و مددکار دین

مژده، خبر خوش

خسرو

ترکیب دو اسم اسد و الله (شیر و خدا)

ترکیب دو اسم حیدر و علی (دلاور و بلندمرتبه)

روشنا، تابنده، زیبا

هوشیار، نجيب، بزرگ

پارچه ابریشمی دارای نقش و نگار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید