طیبه

پاک، نیکو، خوش‌بو

جنسیت اسم طیبه

دختر

طیبه به انگلیسی

tayyebe

تعداد طیبه ها در ایران

665,139

تلفظ طیبه به فارسی

طَيبه

ریشه اسم طیبه

عربی

تلفظ طیبه به انگلیسی

/tayyebe/

رنگ اسم طیبه

طلایی

ابجد اسم طیبه

26

ابجد وسیط اسم طیبه

26

ابجد صغیر اسم طیبه

8

درباره نام طیبه

طیبه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم طیبه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم طیبه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 665,139 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم طیبه

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم طیبه و معنی اسم طیبه

ریشه اسم طیبه

همانطور که گفتیم ریشه اسم طیبه عربی می باشد و تلفظ طیبه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " طَيبه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tayyebe/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم طیبه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم طیبه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم طیبه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم طیبه در فرهنگ فارسی :
مونث طیب به معنی پاک و پاکیزه، حلال، کلام نیکو و خوش، مونث طیب، جمع طیبات، از اعلام زنان است. شهریست میان واسط و عراق و کوره اهواز و دعبل شاعر شیعی خزاعی بدانجا در گذشت.

معنی اسم طیبه در فرهنگ فارسی عمید :
طَیب، خوش‌بو، (اسم، صفت) پاک دامن.

معنی اسم طیبه در لغت‌نامه دهخدا :
مزاح، خوش طبعی، خوش منشی، خوش مزگی، بازی، شوخی.

معنی اسم طیبه در فرهنگ معین :
مؤنث طیب. جمع: طیبات. از اعلام زنان است.

معنی اسم طیبه در ثبت احوال

مؤنث طيب.

حروف ابجد و طالع بینی نام طیبه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم طیبه عدد " 26 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “ط” است، بسیار خونگرم و مهربان هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. آنها با داشتن اخلاق نیکو و تعهد قوی، همواره سعی می‌کنند به دیگران کمک کنند و به آنان نیازهایشان را برطرف کنند. این افراد آرامش و احترام خود را با پوشیدن رنگ‌های متنوع به نمایش می‌گذارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم طیبه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم طیبه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم طیبه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم طیبه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پریسا، زیبا چون پری

زن درستکار

شبانگاه، نام نوایی در موسیقی، نام معشوق قیس ابن ملَوَّح عامری ملقب به مجنون

نصیحت کننده، پند دهنده، خیرخواه

آن که چیزی را پوشیده و در پرده می دارد، پوشنده، از نام های خداوند

مقدس

نيك چون خوبان و نيكان، دختر زیبا رو

گردش، تفریح وسفر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران