طوفان

جریان هوای بسیار شدید، (به مجاز) غوغا، هياهو

جنسیت اسم طوفان

پسر

طوفان به انگلیسی

tufan

تعداد طوفان ها در ایران

4,161

تلفظ طوفان به فارسی

طوفان

ریشه اسم طوفان

عربی

تلفظ طوفان به انگلیسی

/tufān/

رنگ اسم طوفان

زرد

ابجد اسم طوفان

146

ابجد وسیط اسم طوفان

26

ابجد صغیر اسم طوفان

20

درباره نام طوفان

طوفان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم طوفان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم طوفان، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,161 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم طوفان

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم طوفان و معنی اسم طوفان

ریشه اسم طوفان

همانطور که گفتیم ریشه اسم طوفان عربی می باشد و تلفظ طوفان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " طوفان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tufān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم طوفان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم طوفان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم طوفان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم طوفان در فرهنگ فارسی عمید:
۱. (هواشناسی) جریان شدید هوا؛ باد سخت و تند.
۲. [مجاز] هر نوع اتفاق ناخوشایند.
۳. [مجاز] همهمه.
۴. [قدیمی] آب فراوان یا سیل شدید که ناگهان مساحت زیادی از زمین را فراگیرد و غرق کند.

معنی اسم طوفان در فرهنگ فارسی معین:
۱ - باران فراوان و شدید ۲ - باد سخت ۳ - هر چیز شدید و بسیار.

معنی اسم طوفان در ثبت احوال

(= توفان) ۱- جريان هواي بسيار شديد و معمولاً همراه با بارش باران، برف، تگرگ يا رعد و برق؛ ۲- (به مجاز) غوغا، هياهو؛ ۳- (درقديم) آب بسيار چنان كه همه جا را فرا بگيرد، سيل.
+ ن.ك.
توفان.

حروف ابجد و طالع بینی نام طوفان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم طوفان عدد " 146 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “ط” است، بسیار خونگرم و مهربان هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. آنها با داشتن اخلاق نیکو و تعهد قوی، همواره سعی می‌کنند به دیگران کمک کنند و به آنان نیازهایشان را برطرف کنند. این افراد آرامش و احترام خود را با پوشیدن رنگ‌های متنوع به نمایش می‌گذارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم طوفان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم طوفان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم طوفان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم طوفان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جنسی از پولاد قيمتی

دوست خدا

دختر شاد

دارنده ی دانش و آگاهی

بانویی که در شیردوشگاه شیر گوسفندان را می دوشد

همانند ناز و کرشمه، (به مجاز) زيبا

نام یک گیاه

در کمال عدل و داد، بهترین هدیه خداوند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید