طوبی

خير، شادي، سعادت، بهشت، نيكو، پاکیزه، نام درختی در بهشت

جنسیت اسم طوبی

دختر

طوبی به انگلیسی

tuba

تعداد طوبی ها در ایران

275,511

تلفظ طوبی به فارسی

طوبي

ریشه اسم طوبی

عربی , عبری

تلفظ طوبی به انگلیسی

/tubā/

رنگ اسم طوبی

آبی

ابجد اسم طوبی

27

ابجد وسیط اسم طوبی

27

ابجد صغیر اسم طوبی

9

درباره نام طوبی

طوبی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم طوبی دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم طوبی که در انگلیسی به صورت tuba نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی , عبری که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 275,511 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم طوبی

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم طوبی و معنی اسم طوبی

ریشه اسم طوبی

همانطور که گفتیم ریشه اسم طوبی عربی , عبری می باشد و تلفظ طوبی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " طوبي " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tubā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم طوبی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم طوبی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم طوبی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم طوبی در لغت‌نامه دهخدا :
تأنیث اَطیب، پاک، پاکیزه، رام، حُسنی، نیکو، برگزیده، سُخ، خوش.

معنی اسم طوبی در فرهنگ فارسی :
درختی است در بهشت که گویند بهر خانه از اهل بهشت شاخه ای از آن رسد و میوه های گوناگون و خوشبو دارد. مونث اطیب، پاکتر، پاکیزه تر، سعادت، خیر و خوشی، بهشت، خیر سعادت. بهشت خلد.

معنی اسم طوبی در ثبت احوال

(معرب از عبري) 1- خير، شادي، سعادت، بهشت؛ 2- درختي در بهشت؛ 3- (مؤنث اطيب) به معني پاكيزه‌تر، پاكيزه، نيكو؛ 4- طوبي به صورت شبه جمله (در عربي) (در قديم) به معني خوشا (برگرفته از قرآن كريم).

حروف ابجد و طالع بینی نام طوبی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم طوبی عدد " 27 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “ط” است، بسیار خونگرم و مهربان هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. آنها با داشتن اخلاق نیکو و تعهد قوی، همواره سعی می‌کنند به دیگران کمک کنند و به آنان نیازهایشان را برطرف کنند. این افراد آرامش و احترام خود را با پوشیدن رنگ‌های متنوع به نمایش می‌گذارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم طوبی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم طوبی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم طوبی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم طوبی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پدربزرگ، در دورۀ قاجار وزیر بزرگ، حاکم محلی، پادشاه

زن مهربان و خوش قلب

شنا و آب ورزی، شناوری، سعی و كوشش، جِد و جَهد

چیزی لغزان و تابان

ترکیب دو اسم امیر و فاضل (پادشاه و دارای فضیلت و برتری)

ترکیب دو اسم حبیب و الله (دوست و خدا)

دختر نیک و خوب

رقص گروهی، نوعی آهنگ، نام منطقه‌ای در کردستان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران