طلا

فلزی زرد رنگ و نسبتاً نرم، زر

جنسیت اسم طلا

دختر

طلا به انگلیسی

tala

تعداد طلا ها در ایران

73,791

تلفظ طلا به فارسی

طَلا

ریشه اسم طلا

عربی

تلفظ طلا به انگلیسی

/talā/

رنگ اسم طلا

طلایی

ابجد اسم طلا

40

ابجد وسیط اسم طلا

16

ابجد صغیر اسم طلا

4

درباره نام طلا

طلا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم طلا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم طلا که در انگلیسی به صورت tala نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 73,791 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم طلا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم طلا و معنی اسم طلا

ریشه اسم طلا

همانطور که گفتیم ریشه اسم طلا عربی می باشد و تلفظ طلا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " طَلا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /talā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم طلا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم طلا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم طلا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم طلا در فرهنگ فارسی عمید:
فلزی زردرنگ، چکش‌خوار، و گران‌بها که در ضرب سکه و ساختن جواهر به کار می‌رود؛ زر.
⟨ طلای سفید: (شیمی) = پلاتین

معنی اسم طلا در فرهنگ فارسی معین:
۱ - زر؛ فلزیست زرد رنگ گران بها و کمیاب که بسیار شکل پذیر، چکش خوار و قابل تورق و مفتول شدن می باشد. در مجاورت آب و هوا نیز زنگ نمی زند. ۲ - مجازاً گران بها، نایاب .

معنی اسم طلا در فرهنگ فارسی:
زر، ی کی ازفلزات کمیاب وگرانبهابرنگ زرد

معنی اسم طلا در دانشنامه عمومی:
طلا یا زَر با نشان شیمیایی Au نام یک عنصر است. طلا فلزی نرم و چگال و شکل پذیر به رنگ زرد روشن و براق است که در مجاورت هوا و آب زنگ نمی زند و تیره نمی شود.

معنی اسم طلا در ثبت احوال

۱- زر، فلزي زرد رنگ و قيمتي؛ ۲- (در گفتگو) (به مجاز) هر شيئي يا هر شخص بسيار ارزشمند؛ ۳- (به مجاز) آب طلا.

حروف ابجد و طالع بینی نام طلا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم طلا عدد " 40 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 4 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “ط” است، بسیار خونگرم و مهربان هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. آنها با داشتن اخلاق نیکو و تعهد قوی، همواره سعی می‌کنند به دیگران کمک کنند و به آنان نیازهایشان را برطرف کنند. این افراد آرامش و احترام خود را با پوشیدن رنگ‌های متنوع به نمایش می‌گذارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم طلا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم طلا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم طلا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم طلا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جمع عابد، پرستنده ، پرستش کننده خدا

یکی از نام های خداوند، بنده‌ی خدای زنده

ترکیب دو اسم علی و پارسا (بلندقدر و دانشمند)

نام سنگی قیمتی به رنگ زرد و صورتی یا جگری

ترکیب دو اسم محمد و رفیع (ستوده و بلند)

زن پاک از القاب حضرت فاطمه میباشد

دل، قلب

خورشید با شکوه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید