طاها حسین

ترکیب دو اسم طاها و حسین (نام پیامبر اسلام و نیکو)

جنسیت اسم طاها حسین

پسر

طاها حسین به انگلیسی

taha-hossein

تعداد طاها حسین ها در ایران

948

تلفظ طاها حسین به فارسی

طه ‌حسين(طاها ‌حسين)

ریشه اسم طاها حسین

عربی

تلفظ طاها حسین به انگلیسی

/t.-hoseyn/

رنگ اسم طاها حسین

زرد

ابجد اسم طاها حسین

144

ابجد وسیط اسم طاها حسین

36

ابجد صغیر اسم طاها حسین

27

درباره نام طاها حسین

طاها حسین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم طاها حسین پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم طاها حسین که در انگلیسی به صورت taha-hossein نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 948 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم طاها حسین

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم طاها حسین و معنی اسم طاها حسین

ریشه اسم طاها حسین

همانطور که گفتیم ریشه اسم طاها حسین عربی می باشد و تلفظ طاها حسین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " طه ‌حسين(طاها ‌حسين) " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /t.-hoseyn/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم طاها حسین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم طاها حسین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم طاها حسین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم طاها و حسین:
طاها: نام سوره‌ی بیستم قرآن کریم، نام پیامبر اسلام (ص)
حسین: خوب، نیکو، صاحب جمال، نام امام سوم شیعیان

معنی اسم طاها حسین در ثبت احوال

۱- از نام‌های مرکب،ا طه(طاها) و حسین؛ ۲- (اَعلام) [۱۹۷۳-۱۸۸۹ میلادی] اديب، نویسنده و دولتمرد مصری که در شش سالگی نابینا شد و با وجود آن به تحصیل در دانشگاههای مصر و فرانسه موفق شد و درجه دکتری دریافت کرد، و از آن پس در دانشگاههای مصر به تدریس پرداخت.
از نوشت ه های اوست: پیشگامان اندیشه، ادبیات جاهلی، روزها، گفت و شنود در زندان ابوالعلای مصری، علی و فرزندانش، انقلاب بزرگ، خوابهای شهرزاد وعده‌ي راست.

حروف ابجد و طالع بینی نام طاها حسین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم طاها حسین عدد " 144 " و ابجد وسیط " 36 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “ط” است، بسیار خونگرم و مهربان هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. آنها با داشتن اخلاق نیکو و تعهد قوی، همواره سعی می‌کنند به دیگران کمک کنند و به آنان نیازهایشان را برطرف کنند. این افراد آرامش و احترام خود را با پوشیدن رنگ‌های متنوع به نمایش می‌گذارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم طاها حسین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم طاها حسین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم طاها حسین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم طاها حسین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زيبارويي از ايل و قبيله

دختری كه گيسوی بلند و زيبا دارد

یکی از نام های خداوند، بنده‌ی خدای زنده

داده ی فرشته

نوعی نیزه کوچک با سر دو شاخه و نوک تیز، نام پسر پیران

باد تند و شدید، تندباد

ترکیب دو اسم مسعود و رضا (سعادتمند و خشنود)

ترکیب دو اسم امیر و سعید (پادشاه و سعادتمند)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید