طالب

خواستار، خواهان، سالک

جنسیت اسم طالب

پسر

طالب به انگلیسی

taleb

تعداد طالب ها در ایران

38,706

تلفظ طالب به فارسی

طالِب

ریشه اسم طالب

عربی

تلفظ طالب به انگلیسی

/tāleb/

رنگ اسم طالب

نارنجی

ابجد اسم طالب

42

ابجد وسیط اسم طالب

18

ابجد صغیر اسم طالب

6

درباره نام طالب

طالب یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم طالب را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم طالب، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 38,706 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم طالب

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم طالب و معنی اسم طالب

ریشه اسم طالب

همانطور که گفتیم ریشه اسم طالب عربی می باشد و تلفظ طالب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " طالِب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tāleb/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم طالب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم طالب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم طالب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم طالب در لغت نامه دهخدا:
جوینده. جویا. جویان. خواهنده. خواهان. خواستار. خواستگار. خواهشمند. طلبکار.

معنی اسم طالب در فرهنگ فارسی:
۱ - جوینده خواهان طلب کننده مقابل مطلوب . جمع : طالبین . ۲ - دانشجوی علوم دینی طالب علم . جمع : طلاب . یا طالب علم . دانشجوی علوم دینی . یا طالب علمانه . مانند طلاب طلبگی . یا طالب نگین . ۱ - خواهان نگین . ۲ - نگین دار . ۳ - آراسته به نشانه های پادشاهی .

معنی اسم طالب در فرهنگ فارسی معین:
۱ - جوینده، خواهان . ۲ - دانشجوی علوم دینی، ج . طلاب .

معنی اسم طالب در فرهنگ فارسی عمید:
۱. طلب کننده، جوینده، خواهنده، خواهان.
۲. محصل، دانش آموز.معنی اسم طالب در ثبت احوال

۱- خواستار، خواهان؛ ۲- (در تصوف) سالك؛ ۳- (اَعلام) سید محمّد طالب آملي [حدود ۹۹۶- ۱۰۳۰ قمری] شاعر ايرانی، ملک الشعرای دربار جهانگیر، شاه هند، از پیشگامان سبک هندی در شعر.

حروف ابجد و طالع بینی نام طالب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم طالب عدد " 42 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 6 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “ط” است، بسیار خونگرم و مهربان هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. آنها با داشتن اخلاق نیکو و تعهد قوی، همواره سعی می‌کنند به دیگران کمک کنند و به آنان نیازهایشان را برطرف کنند. این افراد آرامش و احترام خود را با پوشیدن رنگ‌های متنوع به نمایش می‌گذارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم طالب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم طالب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم طالب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم طالب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آريايی جاويدان

سربلند، مفتخر

درخشیدن مانند آتش

کوچ کننده، نام مادر حضرت يوسف(ع)

آن که مورد احترام است و نسبت به دیگران سمت بزرگی دارد

همنشین و مونس شاه، نظیر و همتای شاه، (به مجاز) بلند مرتبه

مؤنث حنیف، درست و پاک، راستین، خداپرست

برتر، بالاتر، بلندتر، نامی از نام‌های خداي تعالی، سوره‌ی هشتاد و هفتم از قرآن كريم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید