صهیب

آن‌كه يا آن‌چه سفيدي آن آميخته با سرخي (گندم‌گوني) باشد، از صحابه‌ی پيامبر اسلام (ص)

جنسیت اسم صهیب

پسر

صهیب به انگلیسی

sohaib

تعداد صهیب ها در ایران

13,962

تلفظ صهیب به فارسی

صهَيب

ریشه اسم صهیب

عربی

تلفظ صهیب به انگلیسی

/sohaib/

رنگ اسم صهیب

بنفش

ابجد اسم صهیب

107

ابجد وسیط اسم صهیب

23

ابجد صغیر اسم صهیب

8

درباره نام صهیب

صهیب یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم صهیب پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم صهیب که در انگلیسی به صورت sohaib نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 13,962 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم صهیب

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم صهیب و معنی اسم صهیب

ریشه اسم صهیب

همانطور که گفتیم ریشه اسم صهیب عربی می باشد و تلفظ صهیب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صهَيب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /sohaib/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صهیب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صهیب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صهیب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آن‌که یا آن‌چه سفیدی آن آمیخته با سرخی (گندم‌گونی) باشد، از صحابه‌ی پیامبر اسلام (ص)

معنی اسم صهیب در ثبت احوال

(مصغر اَصْهَب)، ۱- سرخ و سفيد به هم آميخته؛ ۲- آن كه موهاي سرخ و سفيد به هم آميخته دارد؛ ۳- آن‌كه يا آن‌چه سفيدي آن آميخته با سرخي (گندم‌گوني) باشد؛ ۴- كنيه‌ي شير درنده؛ ۵- (اَعلام) صهَیب: [قرن اول هجری] از صحابه‌ي پيامبر اسلام (ص)، که در کودکی به دست رومیان اسیر و بعدها آزاد شده بود.
در زمان ظهور اسلام در مکه تجارت می کرد، مسلمان شد و در مدینه به پیامبر اسلام (ص) پیوست و در جنگ‌های مسلمانان شرکت داشت.

حروف ابجد و طالع بینی نام صهیب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صهیب عدد " 107 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صهیب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم صهیب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صهیب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صهیب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بهبودی، تندرستی، درمان

منسوب به فرید، يگانه، يكتا، بی‌نظير، بی‌مانند

نقش، شکل، تصویر

سوری، ثریا

فرخندگی، خجستگی، مبارکی

مخفف آسمان (سقف خانه)، نام مادر امام علی النقی (ع)، نام پرنده‌اي كوچك (بلدرچین)

خورشید با شکوه

بانوی هدایت شده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید