صمیم

خالص، محض، میان

جنسیت اسم صمیم

پسر

صمیم به انگلیسی

samim

تعداد صمیم ها در ایران

600

تلفظ صمیم به فارسی

صَميم

ریشه اسم صمیم

عربی

تلفظ صمیم به انگلیسی

/samim/

رنگ اسم صمیم

آبی

ابجد اسم صمیم

180

ابجد وسیط اسم صمیم

24

ابجد صغیر اسم صمیم

9

درباره نام صمیم

صمیم یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم صمیم پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم صمیم که در انگلیسی به صورت samim نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 600 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم صمیم

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم صمیم و معنی اسم صمیم

ریشه اسم صمیم

همانطور که گفتیم ریشه اسم صمیم عربی می باشد و تلفظ صمیم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صَميم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /samim/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صمیم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صمیم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صمیم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

۱. خالص، محض
۲. بیآلایش، پاک، صمیمی، ناب
۳. میان، وسط

معنی اسم صمیم در ثبت احوال

۱- (در قديم) صميمي؛ ۲- اوج و نهايت شدت يا ترقي چيزي؛ ۳- (در نجوم) ويژگي ستاره‌اي كه فاصله‌اش تا خورشيد شانزده دقيقه يا كمتر باشد.

حروف ابجد و طالع بینی نام صمیم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صمیم عدد " 180 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صمیم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم صمیم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صمیم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صمیم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دیدار، روی، طلوع، چهره

ترکیب دو اسم فاطمه و نورا (رانده شده از آتش و نورانی)

کلام مقدس، سخن ایزدی

ترکیب دو اسم محمد و حسام (ستوده و شمشیر برنده)

نیک بختی، خوشبختی

شبیه به نی، زیبا، دلپذیر و دلنشین

زن زیبا، نیکو، نیکو سیرت، پسندیده

گشاینده، از صفات و نام های پروردگار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید