صفورا

گنجشک ماده، صیپورا

جنسیت اسم صفورا

دختر

صفورا به انگلیسی

safura

تعداد صفورا ها در ایران

108,180

تلفظ صفورا به فارسی

صفورا

ریشه اسم صفورا

عبری

تلفظ صفورا به انگلیسی

/safurā/

رنگ اسم صفورا

آبی

ابجد اسم صفورا

377

ابجد وسیط اسم صفورا

29

ابجد صغیر اسم صفورا

17

درباره نام صفورا

صفورا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم صفورا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم صفورا، به خاطر ریشه عبری اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 108,180 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم صفورا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم صفورا و معنی اسم صفورا

ریشه اسم صفورا

همانطور که گفتیم ریشه اسم صفورا عبری می باشد و تلفظ صفورا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صفورا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /safurā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صفورا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صفورا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صفورا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم صفورا در لغت‌نامه دهخدا :
صفورا دختر حضرت شعیب و زوجه ٔ حضرت موسی است که در مقابل هشت سال شبانی شعیب با ازدواج با او نایل شد.

موسی از بهر صفورا کند آتش خواهی
وآن شبانیش هم از بهر صفورا بینند.
خاقانی

معنی اسم صفورا در واژه‌نامه آزاد :
صفورا یعنی گنجشک یا پرنده. صفورا شبیه واژه عُصفور در عربی است. عربی و عبری دو زبان ا ز خانواده سامی‌اند. صفورا حالت مونث شده صیپور یا صیفور که به عبری معنی پرنده یا گنجشک دارد که تقریبا با همین تلفظ به زبان‌های دیگر، انگلیسی : Sparrow آلمانی : spatz و راه پیدا کرده است. نام همسر حضرت موسی و دختر حضرت شعیب (ع).

معنی اسم صفورا در ثبت احوال

(اَعلام) نام زوجه‌ي حضرت موسي (ع) و دختر حضرت شعيب (ع).

حروف ابجد و طالع بینی نام صفورا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صفورا عدد " 377 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صفورا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم صفورا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صفورا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صفورا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مورد علاقه و محبت زیاد، محبوب

توانا، نيرومند

امیر قوی و شجاع، امیر پهلوان

آن كه به كسی يا چيزی دل بسته است، عاشق

گلزار، گلشن

سرباز

حریر،ابریشم

مهرگان، منسوب به ماه مهر، مهربانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران