صدیق

بنده خالص خداوند، بسیار راستگو و درستکار

جنسیت اسم صدیق

پسر

صدیق به انگلیسی

seddigh

تعداد صدیق ها در ایران

35,217

تلفظ صدیق به فارسی

صِديق

ریشه اسم صدیق

عربی

تلفظ صدیق به انگلیسی

/seddiq/

رنگ اسم صدیق

طلایی

ابجد اسم صدیق

204

ابجد وسیط اسم صدیق

24

ابجد صغیر اسم صدیق

6

درباره نام صدیق

صدیق یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم صدیق را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم صدیق، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 35,217 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم صدیق

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم صدیق و معنی اسم صدیق

ریشه اسم صدیق

همانطور که گفتیم ریشه اسم صدیق عربی می باشد و تلفظ صدیق در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " صِديق " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /seddiq/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم صدیق بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم صدیق در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم صدیق در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم صدیق در فرهنگ فارسی:
لقب یوسف بن یعقوب ( ه.م .).
یار و دوست، رفیق مهربان و مخلص، مردبسیارراستگو، کامل درصدق، لقب ابوبکر، کسی که قول خودراباعمل خودراست گرداند
( اسم ) یکی از درجات پنجگانه دین مانوی .

معنی اسم صدیق در فرهنگ فارسی معین:
بسیار راست گو.
دوست، دوست خالص

معنی اسم صدیق در فرهنگ فارسی عمید:
۱. بندۀ خالص خداوند.
۲. (صفت) [قدیمی] راستگو.
۱. راستگو.
۲. مهربان، مخلص.

معنی اسم صدیق در ثبت احوال

۱- (در تصوف) بنده‌ي خاص خداوند؛ ۲- (در قديم) بسيار راستگو و درستكار؛ ۳- (در عرفان) صديق كسي را مي‌گويند كه در گفتار و كردار و دانش‌ها و احوال و روش و نيات و خوي و اخلاق خود راست باشد و راستي و درستي او در مجاورين او تأثير كند؛ ۴- (اَعلام) لقب ابوبكر صديق اول ين خليفه، بعد از رحلت پیامبر اسلام(ص).

حروف ابجد و طالع بینی نام صدیق

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم صدیق عدد " 204 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 6 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ص” آغاز می‌شود، علاوه بر شجاع، خوش اخلاق و مهربان بودن، صفات اخلاقی دیگری نیز دارند. آنها بسیار دهن بین و زودباور هستند و همواره به تلاش برای پیشرفت مشغولند. این افراد همیشه در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن به اهداف و آرزوهای خود برسند. آنها از همه چیز تصمیم‌گیری هوشمندانه و مسئولانه پشتیبانی می‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند و سعی کنند بهترین نتیجه را در موقعیت‌های چالش‌برانگیز به دست آورند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم صدیق گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم صدیق چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم صدیق

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم صدیق

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ماه طلایی، ماه زرین

هنگام صبح زود، سپیده دم، صبح زود

پادشاه جوان‌مرد، پادشاه بخشنده

صف شکن، (به مجاز) شجاع و دلیر، از القاب حضرت علی (ع)

آریایی بزرگ

هدیه خداوند، مهربانی و لطف خدا

بنده‌ خدای بسيار آمرزنده

سرباز

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید