شیما

زن زیبای عرب، زن خال‌دار

جنسیت اسم شیما

دختر

شیما به انگلیسی

shima

تعداد شیما ها در ایران

188,337

تلفظ شیما به فارسی

شيما

ریشه اسم شیما

عربی

تلفظ شیما به انگلیسی

/šimā/

رنگ اسم شیما

طلایی

ابجد اسم شیما

351

ابجد وسیط اسم شیما

15

ابجد صغیر اسم شیما

9

درباره نام شیما

شیما یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم شیما دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم شیما که در انگلیسی به صورت shima نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 188,337 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم شیما

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم شیما و معنی اسم شیما

ریشه اسم شیما

همانطور که گفتیم ریشه اسم شیما عربی می باشد و تلفظ شیما در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شيما " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šimā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شیما بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شیما در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شیما در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

زن خال‌دار، (در اعلام) دختر حلیمه‌ی سعدیه خواهر رضاعی نبی اکرم (ص). زنی که روی چانه‌اش خال دارد، زن زیبای عرب.

معنی اسم شیما در ثبت احوال

۱-زن خال دار؛ ۲- (اَعلام) دختر حليمه‌ي سعديه خواهر رضاعي پیامبر اسلام (ص).

حروف ابجد و طالع بینی نام شیما

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شیما عدد " 351 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شیما گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم شیما چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شیما

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شیما

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به امير، اميرانه، شاهانه

سلین

خورشید آریایی، بانوی درخشان

ترکیب دو اسم گوهر و شاد (سنگ‌های قیمتی و خوشحال)

بنده‌ی خدای توانا

مؤنث لطیف ،گفتار نغز، نکته، شوخی

دوست ترین، دوست داشتنی، نام یکی از شاهدخت‌های با درايت هخامنشی

بنده‌ی خدای بزرگوار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران