شیث

از پیامبران الهی، نام سومین پسر آدم و حوا

جنسیت اسم شیث

پسر

شیث به انگلیسی

sheys

تعداد شیث ها در ایران

1,263

تلفظ شیث به فارسی

شِيث

ریشه اسم شیث

عبری

تلفظ شیث به انگلیسی

/šeys/

رنگ اسم شیث

نیلی

ابجد اسم شیث

810

ابجد وسیط اسم شیث

18

ابجد صغیر اسم شیث

9

درباره نام شیث

شیث یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم شیث را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم شیث، به خاطر ریشه عبری اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,263 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم شیث

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم شیث و معنی اسم شیث

ریشه اسم شیث

همانطور که گفتیم ریشه اسم شیث عبری می باشد و تلفظ شیث در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " شِيث " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /šeys/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم شیث بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم شیث در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم شیث در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم شیث در لغت نامه دهخدا:
نام پیغمبر که پسر آدم (ع ) بود، فرزند آدم (ع )، وصی پدر و ولیعهد اوست و اول کسی که کعبه را به گل و سنگ بنا کرده و پنجاه صحیفه بر وی نازل شد و هفتصدودوازده سال زندگی کرد، بعد فوت در غار بوقبیس مدفون گشت.

معنی اسم شیث در ثبت احوال

(اَعلام) پسر سوم حضرت آدم(ع) به روایت تورات.
مي‌گويند او مخترع حروف هجائيه بوده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام شیث

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم شیث عدد " 810 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای یک زبان تند و تلخ هستند که باعث می‌شود در برخی مواقع آسیب دیده شوند. اما اگر اهمیت زبان خود را درک کنند و مراقب باشند، می‌توانند از مشکلات و بلاها دوری کنند. به رغم این ویژگی منفی، این افراد همچنان دارای طبع مهربانی هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی موجب می‌شود که با همکاران و افراد مختلف به راحتی سازگار شوند و به تعامل خوبی دست یابند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم شیث گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم شیث چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم شیث

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم شیث

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خوها و عادتها

خشنود شده، برگزیده، لقب امیرالمؤمنین علی(ع) امام اول شیعیان

خوش سخن، تر زبان

ترکیب دو اسم محمد و خلیل (ستوده و دوست)

هدایت کردن، هدایت، راهنمایی، راه درست و مسیر درست

روز پرخیر و برکت و مبارک

شهرنشینی، تمدن، زندگی شهروندان

ترکیب دو اسم نازنین و فاطمه (بسيار دوست داشتني و رانده شده از آتش)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید